• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do mniej więcej 200zł
#1
Witam, bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji, ewentualnie wybraniu czegoś innego.

  • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech X-750 Red Fire
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 2000-2500
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: standardowa (nic nie zmieniałem)
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie FPSy, RPG
  • jaką masz obecnie podkładkę: nie pamiętam marki, a nie posiada żadnego logo, podkładka hybrydowa (tak mi się wydaje)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): wszystkich
  • twój budżet: maksymalnie 200zł
  • jaki chwyt stosujesz: clawgrip, czasami łapię się na fingertipie
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ~19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: najchętniej bym jej nie zmieniał bo wciąż działa świetnie, ale ma już 8 lat i już się strasznie zniszczyła, powycierała, poodpadały antypoślizgi.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
  • uwagi: Tutaj chciałbym dodać trochę więcej. Obecna myszka jest moją jak dotąd pierwszą taką myszką, dlatego ciężko mi powiedzieć cokolwiek na temat kształtu myszki jaki by mi odpowiadał. Tej myszy używa mi się bardzo dobrze i pomimo, że nie jestem jakimś mega zapalonym graczem to do tej pory nie sprawiała mi ona większych problemów w grach czy w normalnej pracy. Po przeczytaniu wielu postów na tym i innych forach znalazłem 3 myszki, które myślę że mogłyby mi odpowiadać, ale nie potrafię się na żadną zdecydować, dlatego proszę o pomoc w podjęciu decyzji.
  • Razer Deathadder 2013 - myszka byłaby uzupełnieniem do mojej klawiatury Razera, ale martwi mnie pojawiający się po pewnym czasie dwuklik, a na Chrome, w której rzekomo rozwiązano ten problem, nie mam pieniędzy
  • DM1 Pro - boję się trochę o jej trwałość, a nie wiem czy jestem aż tak wymagającym graczem, żeby dokładać do nowej wersji S, tym bardziej, że z wysyłką cena przejdzie grubo ponad 200zł
  • SteelSeries Rival - tutaj chyba nie mam większych zastrzeżeń
    Wszystkie te myszy znalazłem w podobnym zakresie cenowym (jedynie DM1 kosztuje około 20-30zł mniej), a myszy typu CM Alcor, Natec G77 nie odpowiadają mi po prostu wyglądem. Myślałem jeszcze nad Roccatem Savu, ale jakoś kompletnie mnie ta mysz nie przekonuje.
Odpowiedz
#2
imo to spokojnie możesz wziąć 1 DM1 pro za 179 zł, sklepy powinny mieć jeszcze z tej dobrej partii bo to ostatnie sztuki mają. W razie czego za free oddasz ;)
Odpowiedz
#3
Savu jak dla mnie (bo jestem przyzwyczajony) lepiej złapać niż DM1. W mnie DM1 jest trudniej złapać , bo przyciski boczne są dość nisko.
Odpowiedz
#4
No właśnie bardzo się skłaniam ku temu DM1, bo savu dla mnie odpada, tak jak napisałem wyżej. A jak np. wygląda stosunek jakościowy tych 3 myszek, które podałem? W tym deathadderze rzeczywiście często występuje dwuklik czy to są jakieś pojedyncze przypadki?
Odpowiedz
#5
lepiej by było jakbyś sobie przymierzył w jakimś stacjonarnym, bo nie każdemu się dobrze chwyta claw/fingerem DA, może się okazać, że Ci bedzie drętwiał palec serdeczny przy takim chwycie od tego rozgałęzionego przodu.
Odpowiedz
#6
Wykonanie dla mnie osobiście Savu. Jakość spasowania, elementy wszystko poza klawiszami głównymi (DM1) jest lepsze. A no i kabel w DM1 Pro jest spoko (łatwo go ,,dostosować")
Kształt w DM1 jes dobry do claw, i spoko do palm (17-18cm ręka) A clawem to do 20 cm powinno się komfortowo złapać. (ja mam 21 i troszkę palce wystają, a jak się wciska to te krawędzie ssą, w Savu są takie wyprofilowane tam jest lepiej, ale staram się cofnąć palcami i przejść na clawgrip czysty.)
Odpowiedz
#7
Byłem, przymierzyłem i wiem, że wezmę DM1. Deathadder rzeczywiście źle mi leżał w dłoni i raczej bym się do niego nie przyzwyczaił, a Rival leżał dosyć dobrze i myślę, że byłbym z niego zadowolony, ale jeśli mam wybór to zaryzykuję i kupię tego DM'a. Jeśli nie spasuje to najwyżej zwrócę i kupie Rivala.
Dziękuje za pomoc w podjęciu decyzji :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.