• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do CS'a GO (dla semi-pro)
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Deathadder 3.5g
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Sensitivity 1
  • czułość w Windows: 3/11 (Zwiększ precyzję wskaźnika - tak)
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): default (po którymś formacie nie chciało mi się ściągać driversow razera, a standardowo jest 800)
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO. (10 rok mi pyka, myszka ma być skierowana tylko pod to)
  • jaką masz obecnie podkładkę: QPAD 400x250 (wraz z nowa myszką kupuję steelseries qck+)
  • jaki chwyt stosujesz: Fingertip + claw grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,5-19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,5cm - 1,7cm (bardzo kościste i długie paluchy^^)
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie planuje :)
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: (ew 400dpi, sens ~2.0 in game)
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: mam wrażenie, ze przy moim chwycie troszkę przeszkadza wybrzuszenie w myszce oraz jest delikatnie za ciężka (bardzo szybko i dużo latam po podkładce). Po wielu latach śmigania moim deathadderkiem zepsuł się scroll (już z 2 lata temu, scrolluje do góry, a myszka czasem skoczy do dołu i vice versa) + ok. 2/3tyg temu zaczęła mi się odłączać i sama podłączać (problem z kablem), po którymś razie jak się odłączy to potrafi się już nie podłączyć i trzeba resetować machinę żeby PC ją z powrotem zauważył)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? : tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): nie


 

Planowałem kupić Zowie ZK1 By Benq, sporo osób mi ja poleca(a raczej cała masa ludzi). Osobiście jeszcze myślałem nad Zowie FK2 (niby mniejsza i do mojej dłoni mniej pasuje, ale np. taki Snax podejrzewam, że ma jeszcze większą łapę ode mnie i jakoś na niej pyka i jak widać idzie mu to świetnie) Ludzie też mówią, że jakiej nie wezmę - to do tej się przyzwyczaję. Ogólnie mocno jestem przekonany na te Zowie, wątpię, że ktoś rozchwieje mój plan, a raczej szukam utwierdzenia, że to będzie dobry wybór?

Rozważałem też Zowie EC2-A/EC1-A, ale aktualnie jest chyba ona niedostępna w Polsce.

Co Wy na to :) ?
Odpowiedz
#2
Hmmm
Nie jestem specem, więc mogę tylko podważyć czyjeś zdanie, poprzeć.
Nie patrz na to, że ktoś gra na małej myszce, mimo dużych dłoni itd.
To jest kwestia wygody i przyzwyczajenia, każdy ma własne preferencje :)
EC1-a, będzie podobna do DA, nawet wygodniejsza ale tak jak wspomniałem, musiałbyś sam to sprawdzić.
Fajnie by było jakbyś udał się do jakiegoś większego sklepu typu Media i przymierzył co Ci lepiej leży.
Oczywiście nic z Zowie nie dostaniesz, ale leżą Rivale, symetryk Sensei, Roccaty, A4Techy, wytwory wyobraźni Logitech'a czy DA :)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Hmm, mam podobne ręce do ciebie, ba tak samo chude, tyle że 20 cm :D Mi deathadder średnio pasował. Obecnie mam Roccat Savu. Myszka mi kształtem pasuje. Myślę że tobie też by przypasowała.
Na qck sensor powinien dawać radę.
Odpowiedz
#4
Skoro DA nie leżał najlepiej to EC1 może również nie być najlepszym rozwiązaniem. Moim zdaniem rozważ Fk1 i DM1 pro.
Odpowiedz
#5
(06-06-2016, 09:45 AM)t4co napisał(a): Skoro DA nie leżał najlepiej to EC1 może również nie być najlepszym rozwiązaniem. Moim zdaniem rozważ Fk1 i DM1 pro.

Od EC1 odpędza mnie dostępność - myszkę chciałbym zamówić w miarę szybko. Co do samego DA, to nie tyle, że on jest niewygodny, a czuje, że mógłby być troszkę wygodniejszy - dlatego prawdopodobnie chce się przerzucić na symetryczne myszki.
Odpowiedz
#6
Masz może możliwość przymierzenia jakiś modeli w saturnie/media?
Odpowiedz
#7
I co do podkładki, zobacz też na inne.
Bo QCK to nie jest najlepsze rozwiązanie, znajdzie się coś lepszego.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Yup, mam możliwość - mieszkam na Mokotowie w Warszawie. Co do myszek nie muszę ich przymierzać - większość myszek miałem w ręku (rivale, senseie, DA) i mój problem jest taki, że każda myszka mi dobrze leży w dłoni (a najlepiej DA, bo po prostu do niej przywykłem po ~4 latach) Nie zbyt wygodnie leży mi sensei (mam wrażenie, że myszka jest jakaś taka masywna i szeroka ) i chyba dlatego zdecyduje się na FK2 -
http://allegro.pl/mysz-zowie-by-benq-fk2...86442.html , a jeżeli mi nie przypasuje to odeślę lub wymienie na FK1. Co do podkładek - dlaczego qck+ jest zła ?

Sugerując się wyborem sprzętu patrze zazwyczaj na pro gamerów - Co do qck używa ich ponad połowa graczy z najlepszych teamów na świecie, w tym tacy gracze jak flusha,olofmeister,jw czy happy. Co z tą podkładką jest nie tak :) ?
Odpowiedz
#9
Można znaleźć coś lepszego ;)
Sam ją mam grube parę lat.
Oczywiście, zaspokoi twoje potrzeby ale...
Szybko traci swoje walory, strasznie łapie śmieci a po czasie może zacząć Ci się "strzępić".
Na czym można zawiesić oko?
W cenie QCK: Roccat Taito, G240
Widziałem, że podałeś QCK+, więc potrzebujesz ciut większej podkładki, wtedy G240 nie wiem czy by wystarczyła.
Jak budżet nieograniczony to oczywiście można śmiało sięgnąć po podkładki Zowie, a jeżeli tak, to możesz sprawdzić nawet M12 od Natec'a.
Różne rozmiary. Możesz pomyśleć, że jak Natec to nic ciekawego pewnie nie dostaniesz, jednak M12/M11 jak na swoją cenę to bardzo przyzwoite podkładki, w szczególności jak ktoś przebiera w najtańszych. Mogą śmiało konkurować z QCK :)
Może ktoś jeszcze się wypowie na temat podkładek od Tesoro, bo opinie mają bardzo dobre, jednak nie są zbyt popularne, a że sam ich nie miałem, ciężko cokolwiek powiedzieć z pierwszej ręki.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Mam Taito. Wolna, lekko wyhamowuje ruchy. To zależy od ciebie czy lubisz. No i świetna jakość, ślizg nie stracił na ważności ;d
Ogólnie wolałbym coś szybszego, ale to zależy od przyzwyczajenia - pad nie zrobi z Ciebie pro gracza - na każdym będziesz grał podobnie (mam na myśli coś więcej niż ,,szmatę")
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.