• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do Gier max 750zł
#1
  • jakie obecnie używasz? - SteelSeries Syberia v2
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? - Nie 
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? - Nie planuje
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej - Gigabyte Z87X-UD3H
    http://www.gigabyte.com/products/product...id=4481#ov
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? - 100% do gier
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? - 750zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? - Musi być to i to nie może być tak ze po paru godzinach grania głowa boli od słuchawek
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? - nie wiem dokładnie jakie potrzebuje, zależy mi na tym aby po założeniu słuchawek nie słyszał dźwięków dochodzących z otoczenia.  
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) Nie mam pojecia co na tutaj napisać 
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? - nie słuchawki będą leżeć w domu.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
Odpowiedz
#2
Bez karty dźwiękowej nie opłaca Ci się kupować sluchawek, bo będą grały tak samo jak takie za 100 zł
Odpowiedz
#3
Sugerujesz, ze sluchawki za 100zł na integrze bedą grały tak samo jak za np 400-600zł tez na integrze? Jesli tak to uwaga, mamy tutaj wybitnego znawce audio :) Choc w sumie nie ujmując test gearowi czemu by sie takich spodziewac na forum o glównie graczach, peryferiach komputerowych no i po czesci samych komputerow :P
Odpowiedz
#4
Cytat:Sugerujesz, ze sluchawki za 100zł na integrze bedą grały tak samo jak za np 400-600zł tez na integrze? Jesli tak to uwaga, mamy tutaj wybitnego znawce audio :) Choc w sumie nie ujmując test gearowi czemu by sie takich spodziewac na forum o glównie graczach, peryferiach komputerowych no i po czesci samych komputerow :P
Na słuchawkach specjalnie się nie znam, ale o ile wiem, ze względu na większe wymagania co do źródła zdecydowana większość wyższej klasy słuchawek na integrze będzie grała gorzej, niż tanie słuchawki o małych wymaganiach co do źródła. Do tych słuchawek z wyższej półki grających znośnie (nadal zdecydowanie poniżej ich możliwości) na słabym źródle należy zaledwie kilka wyjątków.
Odpowiedz
#5
Tylko, ze jest wiele rodzajow sluchawek i czesto jedne sa duzo bardziej lub mniej wymagające co do żródła :P Do tego mowienie, ze jakies sluchawki dajmy na to za 600zł nawet wymagajace co do zrodla bede graly tak samo albo nawet gorzej od jakiegos szrotu za 100zł (Chociaz nie chce uogólniac, bo jest kilka dobeych modeli za ta cene) to juz jest wręcz herezja.
Odpowiedz
#6
Wiesz, są ludzie którzy autentycznie nie słyszą różnicy (pomijając głośność) pomiędzy powiedzmy ZxR a integrą. Są ludzie którzy coś tam słyszą, ale nie robi to dla nich większej różnicy. No i są ludzie, którzy słyszą różnicę i dla nich jest to ogromna różnica i tak Hya próbował przekonywać wiele osób o tym jak lepsze źródła i słuchawki robią wielką różnicę i naprawdę wiele osób słuchało, słuchało i słuchało różnego sprzętu po czym większość stwierdzała, że nie warto tyle płacić. Wiadomo, zawsze znajdą się ludzie (patrz Hya ;]) którzy w poszukiwaniu "swojego" dźwięku mogą wydać sporo kasy.
Do czego zmierzam? Otóż na integrze vs karta i dobre słuchawki większość powinna zauważyć różnicę, jednak kluczowe pytanie jest czy ta zmiana będzie na tyle znacząca, że ten ktoś uzna, że zmiana jest faktycznie warta wydania dodatkowych pieniędzy. W dźwięku/muzyce najlepsze jest to, że bez faktycznego przetestowania na sobie nikt nie odpowie na to pytanie.
Jeżeli grasz w coś więcej niż tylko CS i masz taki budżet to najpierw kup sobie Sennheiser G4me Zero (dobrze tłumią, mega wygodne, dobry mic, dźwięków podobno też pierwsza klasa) a później zacznij chociażby od Xonara DGx żebyś się sam przekonał czy czujesz różnicę.
Jeżeli szukasz tylko do CS'a to w tej cenie kup SB Z + Kave 5.1 Analog.
Odpowiedz
#7
Dobra Quelto, powiem tyle. Sluch mam dobry, mam HMC631, słuchawki grające dobrze z integry (zdaniem recenzentów). Po przejściu na (zdaniem wielu) słabawą kartę Xonar DG (mówią ludzie, że plus objawia się tylko wzmacniaczem) zauważyłem ogromną różnicę. Poprawiła się ostrość dźwięku, przestrzenność i dźwięk się ,,wypełnił" i nabrał lepszej barwy. A to dźwiękówka za którą dałem 50 zł, poprzednio miałem integrę ALC887, która jest w większości komputerów.
A jeszcze droższe, trudniejsze w napędzeniu słuchawki będą grały nawet gorzej. Fakt nigdy nie miałem, ale to logiczne, że jak coś waży 50kg to trudnej to podnieść niż 25kg. Taka przenośnia ;)
BTW kupiłem używaną miesiąc Roccat Taito, i nie ma czegoś takiego jak ,,przyklejanie". Ponadto wynegocjowałem 110 zł za MK-50 która dojdzie w poniedziałek ;d
JANUSZ BIZNESU
Odpowiedz
#8
Graty za klawe , porównaj z mecano i napisz mi recenzje na pw :D
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
tak w zasadzie recenzje masz na test gear. Roznica będzie że MK-50 będzie lepsza w odbiorze, będzie pełna gładkość ruchu, lżejsze wciśnięcie, szybsza aktywacja (2mm). Zobaczymy na co to sie przeloży ;d
Odpowiedz
#10
(05-06-2016, 08:02 AM)t4co napisał(a): Wiesz, są ludzie którzy autentycznie nie słyszą różnicy (pomijając głośność) pomiędzy powiedzmy ZxR a integrą. Są ludzie którzy coś tam słyszą, ale nie robi to dla nich większej różnicy. No i są ludzie, którzy słyszą różnicę i dla nich jest to ogromna różnica i tak Hya próbował przekonywać wiele osób o tym jak lepsze źródła i słuchawki robią wielką różnicę i naprawdę wiele osób słuchało, słuchało i słuchało różnego sprzętu po czym większość stwierdzała, że nie warto tyle płacić. Wiadomo, zawsze znajdą się ludzie (patrz Hya ;]) którzy w poszukiwaniu "swojego" dźwięku mogą wydać sporo kasy.
Do czego zmierzam? Otóż na integrze vs karta i dobre słuchawki większość powinna zauważyć różnicę, jednak kluczowe pytanie jest czy ta zmiana będzie na tyle znacząca, że ten ktoś uzna, że zmiana jest faktycznie warta wydania dodatkowych pieniędzy. W dźwięku/muzyce najlepsze jest to, że bez faktycznego przetestowania na sobie nikt nie odpowie na to pytanie.
Jeżeli grasz w coś więcej niż tylko CS i masz taki budżet to najpierw kup sobie Sennheiser G4me Zero (dobrze tłumią, mega wygodne, dobry mic, dźwięków podobno też pierwsza klasa) a później zacznij chociażby od Xonara DGx żebyś się sam przekonał czy czujesz różnicę.
Jeżeli szukasz tylko do CS'a to w tej cenie kup SB Z + Kave 5.1 Analog.

Dzięki za wyczerpujące info to był własnie mój typ o którym myślałem żeby kupić. Postanowiłem zakupić Sennheiser G4me Zero i do tego znalzłem używke na ebay Asus ROG Xonar phebus solo i myśle nad jej zakupem.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.