• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gigabyte Force k7
#1
Jako że posiadam wyżej wymienioną klawiaturę od prawie roku, a jest to jedna z często polecanych opcji postanowiłem napisać o niej parę słów. Więc standardowo:

Specyfikacja:
typ: Klawiatura pełnowymiarowa, niskoprofilowa
przyciski: nożycowe
wymiary: 49cm x 19cm x 2.6cm
waga: ok. 1100 g
USB
3-kolorowe podświetlenie
sterowniki: brak
szczątkowy antighosting na 7 klawiszach: W/S/A/D/Q/shift/spacja
2 pokrętła do regulacji podświetlenia oraz głośności
kabel: pleciony
cena: ~160 zł


Obudowa:
Zrobiona jest z grubego plastiku robiącego wrażenie dobrej jakości, matowego i lekko szorstkiego, wszystko jest dobrze spasowane i nie ma prawa drgnąć. Podpórka pod nadgarstek jest na tyle krótka, że w zasadzie ręka praktycznie go nie dotyka.  W środku, ze względu na  sztywność konstrukcji i dużą wagę najprawdopodobniej znajduje się metalowa płyta, choć klawiatury nie rozkręcałem i potwierdzić tej hipotezy nie mogę. Tak czy inaczej gdyby na imprezie lanowej doszło do mniej wirtualnego starcia force k7 mogłaby doskonale zastąpić inne narzędzia przeznaczone do walki wręcz.

Keycapsy i przełączniki:
Sam posiadam wersję z układem amerykańskim (długi lewy shift itp), jest to raczej podstawowa wersja w ofercie producenta, bo na ofertę innego układu nie trafiłem, choć też specjalnie takiego nie szukałem. Jest to klawiatura typu ultra slim czyli keycapsy są bardzo niskie, ich wygląd oraz działenie stabilizatorów i membran opisałbym identycznie jak te w cougar 200k: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ugar-200k/ . Skok jest bardzo krótki (ok 2 mm), aktywacja następuje już na poziomie ~1.7 mm i jak w klasycznej membranie opór jest wyraźnie nieliniowy - natychmiast spada po przekroczeniu siły potrzebnej na poruszenie przełącznika.
Czcionka jest duża i wyraźna nawet bez włączonego podświetlenia. Co do materiału pokrycia: niedawno wymieniałem ją na gwarancji (jeden z klawiszy przestał działać) i wydaje mi się, że nowa wersja posiada trochę inny materiał: keycapsy pierwszej klawiatury pokryte były gładkim gumopodobnym materiałem, nowe przypominają lekko szorstki plastik, bardziej zbliżony do materiału pokrycia obudowy, choć nie jestem pewien, czy nie jest to po prostu wrażenie po przejściu z bardziej wytartych przez co bardziej gładkich klawiszy (obu zestawić ze sobą nie mogłem, nową otrzymałem 2 tygodnie po wysłaniu starej).

Kabel:
Pleciony 3.8mm grubości i ok. 185 cm długości, bardzo elastyczny, solidnie połączony z obudową jak i stykiem usb, robi wrażenie wytrzymałego.
Nóżki i gumowe stopki:
Podobnie jak w cougar 200k pod spodem znajdują się jednostopniowe, grube i solidne nóżki z gumowymi wstawkami, gumy stopek oraz nóżek są bardzo grube i mają sporą powierzchnię, a ich przyczepność jest dobra.

Podświetlenie:
Za pomocą  lewego pokrętła oraz przycisku umieszczonego pod nim (podobnie jak w rolce myszy) możemy przełączać pomiędzy 3 kolorami podświetlenia - niebieskim jasnozielonym i "cyan", oraz je całkowicie wyłączyć. Pokrętło pozwala dostosować natężenie podświetlenia od bardzo delikatnego do intensywnego, trudno mi określić ilość stopni natężenia podświetlenia (jest ich ze 30-40), trzeba się sporo nakręcić by przełączyć pomiędzy skrajnymi poziomami jasności. Podświetlenie jest bardzo równe.
Odpowiedz
#2
Fajnie napisałeś, ale to bardziej opis niż opinia ;)
Ale jak mniemam klawiatura dobra :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.