• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki (USB) z mikrofonem dla okularnika
#1
Witam. Poszukuję komfortowych słuchawek, w których będę w stanie pracować przez długi czas.
  • jakie obecnie używasz? Philips SHP2000
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Nie. Rozważam kupno. Pracuję cały czas z laptopami, więc jedynie co wchodziłoby w grę, to jakaś karta muzyczna / przejściówka pod USB
  • słuchawki mają bgłównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Głównie muzyka i trochę gry
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? EDM, Rap
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? Chciałbym się zmieścić w 250 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? komfort
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Raczej preferowałbym zamknięte, aby móc jak najbardziej odizolować się od świata zewnętrznego, jak również zniwelował dźwięk wychodzący ze słuchawek do otoczenia.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Bez różnicy
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Używam słuchawek przez większość dnia (8-10 godzin). Noszę okulary, które przy aktualnych słuchawkach trochę mnie uwierają, a uszy bolą po dłuższym siedzeniu. Słuchawki koniecznie muszą mieć mikrofon (wolałbym wbudowany)

Bardzo proszę o pomoc.
Odpowiedz
#2
W sumie to każde zamknięte będą uwierać, jak nosisz okulary, bo nacisk na boki głowy jest duży. Szczerze to nie wiem, czy są jakieś słuchawki, które w żadnym stopniu nie uciskałyby podczas noszenia okularów. Jedyne co to bym polecił raczej otwartą, lekką konstrukcję czyli Superlux HMC681 Evo (jak chcesz taniej dokładnie to samo to kup HD681 evo mk2 + zalman zm mic-1).

Do tego dozbieraj sobie do Audiotrak Prodigy Cube Black Ed., a póki co nawet z integry będzie całkiem przyzwoicie. Ewentualni kup Asus U3
Odpowiedz
#3
Czyli jak rozumiem, w wynalazki typu HyperX Cloud nawet nie opłaca się iść?
Ten model akurat rzucił mi się w oczy, gdyż posiada jakiś tam wzmacniacz, jednak nie orientuję się w tych sprawach.
Krąży jednak opinia, że tutaj płacimy głównie za napis.

Update: Z tego co widzę, to pozytywną opinię zbierają też Superlux HMC631. Jak wygląda tutaj porównanie? Mikrofon wydaje się dużo lepszy i zdecydowanie trwalszy.

Update 2: A jak wygląda sprawa ucisku w słuchawkach o kształcie Mionix Nash 20 (parę już takich widziałem przeglądając rodzaje)? Wyglądają na przyjemne i pojemne.
Odpowiedz
#4
jak głównie muzyka troche gry to nashe odpadają, słuchawki są fajne i wygodne (w sumie z okularami też będą całkiem całkiem) ale musisz mieć naprawdę "słabe" ucho aby cieszyć się ze słuchania muzyki na nich ;)

HMC631 są dobre, ale niewygodne z okularami. Jak nie masz dużej głowy to HyperX Cloud nie powinny bardzo uciskać bo mają miękkie pady, myślę, że mogłoby być ok, do muzyki jakiej słuchasz bardzo fajne słuchawki.

Ten Audiotrak co podał t4co jest akurat dobrą kartą, warto go wybrać w przyszłości.
Reasumując, jak nie masz duzej głowy zaryzykuj Hypery
Odpowiedz
#5
W takim razie będę musiał odłożyć trochę w przyszłości na tego Audiotrak'a :)

(03-17-2016, 11:06 PM)Hya napisał(a): jak głównie muzyka troche gry to nashe odpadają, słuchawki są fajne i wygodne (w sumie z okularami też będą całkiem całkiem) ale musisz mieć naprawdę "słabe" ucho aby cieszyć się ze słuchania muzyki na nich ;)

Nie chodziło mi tutaj o konkretnie ten model (i tak przekracza mój budżet), a jedynie o kształt nauszników. Interesuje mnie właśnie kwestia, czy w takich "prostokątach" nacisk na okulary byłby mniejszy (mogłyby się zmieścić w tej przestrzeni), czy raczej nie ma to najmniejszego sensu.
Odpowiedz
#6
Jest tak samo jak z okrągłymi. Kup sobie do kompa bardzo cienkie, elastyczne oprawki bez zachodzenia za ucho.
Odpowiedz
#7
A co myślicie o Encore Rockmaster OE, Superlux HD330 lub AKG K514 MKII?
Myślę o odejściu jednak od headset, gdyż czytając recenzje jakoś i tak mniejsza od słuchawek + mikro osobno.

Update. Dostałem na chwilę do przetestowania Superlux HD681 Evo i muszę przyznać, że dość mocno one ściskają (słuchawki uciskają końcówki oprawek za uchem).
Wnioskuję, że musiałbym znaleźć słuchawki z wystarczająco dużymi muszlami, aby się tam zmieścić razem z oprawkami.
Odpowiedz
#8
Hyperx Cloud bedą spoko , rozwazales je? Odpuść słuchawki ma usb
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
Tak, odpuszczam USB. Wydaje mi się, że nie ma to sensu.
Rozważałem, ale nie wiem właśnie, czy się tam "zmieszczę", dlatego proszę Was o rady.
Odpowiedz
#10
Jak w evo się nie mieścisz z oprawkami to w hyperach może być podobnie, tyle, że mają miększe pady, więc być może ucisku nie będzie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.