• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QPAD QH-90 vs Kingston HyperX Cloud I
#1
Witam! Tak jak w temacie, zastanawiam się nad zakupem słuchawek - headsetu.

Muszą to być słuchawki z mikrofonem - bo nie chcę mi się bawić w żadne Zalmany Mic1 czy cokolwiek.

Czytałem że Qpady QH-90 i HyperX Cloudy to praktycznie bliźniacze słuchawki ale się nieco różnia.

Które z nich są lepsze? i jak to wygląda z jakością tych słuchawek?

Używam zintegrowanej karty dzwiękowej: ALC1150
#2
SuperLux HMC631

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ux-hmc631/
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluc...ux-hmc631/


Co powiesz o tych? Wydaje mi się, że dopłacanie do jakichkolwiek innych z mikrofonem nie ma najmniejszego sensu. Szczególnie że Superluxy każdy ocenia jako dobre/bardzo dobre, a cała reszta dla "pro-graczy" jest najwyżej przeciętna.
#3
Szczerze? Jak lubię firmę SuperLux to te HMC631 wyglądają kiczowato i jakos tak jak "transformers". SuperLux produkuje świetne słuchawki, ale nie cierpię ich padów i jakości wykonania - plastików których używają. W przypadku HyperX dostaję przykładowo skórzane i welurowe pady. Tak samo miałem okazje u kolegów przymierzyć inne wersje superluxów i trochę mam też zastrzeżenia do ich pałąków, które są również nie wygodne i mało "rozciągliwe"
#4
tylko pamiętaj, że te qh-90/hyperX nadają się do grania w takiego CS co najwyżej średnio. Scena jest tak mała, jak na dokanałowych.

W naszym modelu qh-90 cała skóra na pałąk sama popękała i zaczęła odpadać, do tego śrubka przy jednej słuchawce sama się rozkręca... tak to wszystko z nimi ok.

Pod kątem wygody hyperx ze względu na welurowe pady są na pewno najwygodniejsze z tego wszystkiego.
#5
(03-03-2015, 11:18 PM)t4co napisał(a): tylko pamiętaj, że te qh-90/hyperX nadają się do grania w takiego CS co najwyżej średnio. Scena jest tak mała, jak na dokanałowych.

W naszym modelu qh-90 cała skóra na pałąk sama popękała i zaczęła odpadać, do tego śrubka przy jednej słuchawce sama się rozkręca... tak to wszystko z nimi ok.

Pod kątem wygody hyperx ze względu na welurowe pady są na pewno najwygodniejsze z tego wszystkiego.

Rozumiem. A jaką kartę dzwiękową poleciłbyś do tych słuchawek? Myślałem o Audiotrak Prodigy HD2 Advance de
Karta dzwiękowa podobno bije na głowe wszystkie w tym segmencie cenowym, ale jest jeden mankament który powstrzymuje mnie od kupna - a brak wejścia mikrofonowego. Wiem że można mikrofon podpiąć pod integre na płycię głównej, ale czy karta dzwiękowa nie polepsza mikrofonu ? W tych słuchawkach HyperX Cloud poprawienie jakości i głośności mikrofonu byłoby wielkim plusem, bo nie powiem - mikrofon nie jest idealny.
#6
Ja bym nie liczył na poprawe jakości mokrofonu. Więcej da wymiana mikrofonu.

Ewentualnie Superlux HMC631 - wyglądają kiczowato, wykonane średnio, ale super działają:) Pamiętaj, że nie będziesz podczas grania oglądał pudełka czy wspaniałego wyglądu w lusterku, tylko będziesz ich słuchał, ewentualnie inni będą słuchać Ciebie. Przemyśl dobrze zakupy:)

"Używam zintegrowanej karty dzwiękowej: ALC1150" - najlepsza zintegrowana karta dźwiękowa z dostępnych na rynku:
http://www.realtek.com.tw/products/produ...ProdID=328

Przeczytaj jej specyfikację, 115SNR to nie ma nic wspólnego ze starymi integrami. Możliwe, że nawet masz wymienne OP-AMPy czyli wzmacniacze audio?

Poproś kogoś o potwierdzenie, że poczujesz różnicę po przesiadce z ALC1150 na coś innego.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.