• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do gier 600 - 700zl
#1
Jakie obecnie używasz?
Madcatz Triton 720+ 7.1

Czy używasz karty muzycznej/dac/amp ?
Nie, uzywam urzadzenia, ktore bylo dolaczone do sluchawek.
Moja plyta glowna to MSI Z87-G45 GAMING (MS-7821).

Słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)
Glownie gry, troche muzyki.

Jakiej muzyki głównie słuchasz?
Rap, dnb, troche trapow, muzyka klasyczna.

Twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet?
600 - 700zl. Nie ukrywam, ze im mniej wydam tym bede szczesliwszy, na studiach pieniadze z nieba nie spadaja, ale jestem gotowy wydac te 700zl, na porzadny sprzet, z ktorego bede zadowolony dluzszy czas.

Stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort?
Obie rzeczy sa dla mnie tak samo wazne.

Jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
Zamkniete, zdecydowanie, pol otwarte w ostatecznosci, ale mieszkam przy bardzo ruchliwej ulicy w Warszawie, jest tutaj straszny halas.

Wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ?
Ciezko mi odpowiedziec, nie potrafie wyobrazic sobie roznicy jaka to bedzie powodowalo, gram glownie w gry fps (CSGO) i do tych gier potrzebuje sluchawek.

Czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?
Nie. 

Dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):
Chce zeby byly nauszne, moga byc duze pady. Mam spora glowe, dlatego chcialbym zeby nie byly jakos bardzo sztywne (np. moje obecne sluchawki, ktore sa zrobione z pelnego plastiku po paru latach po prostu pekly i sie rozlecialy z powodu tego jak bardzo musialy byc rozlozone). Bardzo zalezy mi na dzwieku przestrzennym, przyzwyczailem sie do 7.1, mimo, ze wirtualnego. Mikrofon nie musi byc odlaczany albo chowany. 
Odpowiedz
#2
Brainwavz HM5 świetnie tłumią, jak na zamknięte mają wyjątkowo dużą scenę, więc dobrze Ci się będzie grało na nich. Do muzyki której słuchasz również powinny się nadać, aczkolwiek na karcie pewnie będziesz musiał trochę basy podnieść. Do tego dokup im kartę Xonar DGx. na dużą głowę powinny dobrze pasować ;)
Odpowiedz
#3
Brakuje im mikrofonu i dzwieku przestrzennego z tego co wyczytalem. No i niestety, ale nie mam miejsca na wewnetrzna karte dzwiekowa. Mam 2x GTX760, ktore zajmuja 4 hniazda PCI, do ostatniego niestety nic sie juz nie zmiesci.
Odpowiedz
#4
Mikrofon dokup Zalman zm-mic1 podpinany pdo kabel, tak samo się sprawdzi jak zintegrowany.

Mówisz o takim wirtualnym dźwięku przestrzennym 7.1? To samo, a nawet lepiej osiągniesz w normalnych słuchawkach stereo. HM5 bardzo dobrze się spisują w grach, myślę, że będzie nawet lepiej niż na tritonach, o muzyce nie wspomnę.

Jeżeli jednak wolisz słuchawki z zintegrowanym mikrofonem i bardziej nazwijmy to "gejmerskie" to rozważ Sennheiser G4me Zero. jednak w niedalekiej przyszłości przyda Ci się do nich karta dźwiękowa np. Xonrad DGx.
Odpowiedz
#5
Tak, mowie o takim wirtualnym 7.1. Pamietam, ze sluchawki z paroma glosnikami tez istnialy, na pewno jedne mial Razer. Probowalem juz grac na sluchawkach stereo, ale duzo lepiej gra mi sie z tym wirtualnym dzwiekiem 7.1, ustawienia dzwieku przestrzennego w grach przy sluchawkach stereo bardzo mi nie podchodzily. Wyglad sluchawek nie ma dla mnie wiekszego znaczenia, ale tak, koniecznie chce zintegrowanego mikrofonu.

PS. Nie da sie nic zrobic z tym urzadzeniem, np. uzywac go zamiast karty dzwiekowej, na ktora naprawde nie mam miejsca w komputerze, ktore przetwarzalo dzwiek na dolby i bylo dolaczone do moich starych sluchawek?
Odpowiedz
#6
Skoro jest jak piszesz to bierz Roccat Kave 5.1 analog (są na promocji teraz za 350 zł) + kartę SB Z (300zł). Lepszego pozycjonowania nie dostaniesz. Tritony i wszystko co z nimi dostałeś sprzedaj - jest to szmelc.
Odpowiedz
#7
Zastanawialem sie nad Astro A40, tylko, ze bez MIXAMP'a, ze wzgledu na cene oczywiscie albo Turtle Beach Ear Force PX24 . Jak takie sluchawki moga sie sprawowac?
Odpowiedz
#8
Na pewno nie lepiej niż Kavy, które przynajmniej mają prawdziwe 5.1, które wyjątkowo dobrze działa. Wiesz, że te wirtualne 7.1, 5.1 to uzyskasz tak samo kupując kartę np. SB Omni 5.1 (odpowiednik SB Z tylko zewnętrzny) + najtańsze SL HD668b, a do tego będziesz miał słuchawki nieporównywalnie lepsze do słuchania muzyki od wszystkich Astro, Turtle Beach'ów i innych "gamingowych" gówienek tego typu.

Jak bardzo chcesz gamingowe stricte pod CS to nie dostaniesz nic lepszego od Roccat Kave 5.1 + Sb Omni 5.1
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.