• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka modeli kart dźwiękowych - porównanie
#1
Witam. Która z poniższych kart najlepiej prezentowałaby się w CS:GO? Chyba że w podobnym przedziale jest jeszcze coś ciekawego.

- Creative Sound Blaster Z
- aim SC8000
- Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE

Dodam jeszcze, że porty PCIe mam nieco zakryte i w sumie nie wiem czy mógłbym z nich korzystać (jeśli chodzi np. o SB Z). Słuchawki posiadam Superlux HD668B.
Odpowiedz
#2
(02-21-2016, 10:30 PM)elano1000 napisał(a): Witam. Która z poniższych kart najlepiej prezentowałaby się w CS:GO? Chyba że w podobnym przedziale jest jeszcze coś ciekawego.

- Creative Sound Blaster Z
- aim SC8000
- Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE

Dodam jeszcze, że porty PCIe mam nieco zakryte i w sumie nie wiem czy mógłbym z nich korzystać (jeśli chodzi np. o SB Z). Słuchawki posiadam Superlux HD668B.

Do superluxów tych twoich to moim zdaniem najlepszy z 3 w/w kart będzie AIM. Wiele dobrego wyczytałem o tej karcie i wiem, że dobrze zgrywa się z superluxami. Chociaż mogę się mylić, poczekaj na odpowiedź moderatorów ;d
Odpowiedz
#3
Sam używam 668b + SB Z, ale jestem z tych, którzy bardzo lubią sygnaturę kart Creativa. Do tego nigdy nie miałem z nimi żadnego problemu i moim zdaniem w CS sprawdzają się w 100%. AIMa w sumie nigdy nie miałem, ani nawet nie znam nikogo kto by mógł porównać obiektywnie ze sobą np. Z'tkę z SC. Z drugiej strony decydując się na kartę w okolicy 350 zł to rozważyłbym dołożenie 100 zł do AIM SC808, która podobno jest jak Xonar Essence, która jest bardzo dobrą kartą.
Odpowiedz
#4
Ten aim SC8000 najbardziej by mnie urządzał , że tak powiem jeśli chodzi o dostępność złączy. W sumie kwestia jeszcze systemu, bo mam Win 8 Pro x64.

Gniazda rozszerzeń w mojej płycie
1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (niebieski) *1 - to jest na kartę dość sporych rozmiarów
1 x PCIe 2.0 x16 (tryb x4, czarny) - karta zasłania zbyt mocno
2 x PCIe 2.0 x1 - jedno całkowicie przysłonione przez kartę, a powyżej karty to również mam wątpliwości czy taka karta wejdzie bo mogłoby znowu zaczepiać o element radiatora, ew. ramy jeśli taka dźwiękówka jest nieco dłuższa
2 x PCI - jedno zajęte, a poniżej też zbyt wiele swobody nie ma

A te wymienione karty dużo lepiej prezentują się od Xonar DG?

I tak to w środku wygląda

[Obrazek: IMG_20160110_214211163.jpg]
[Obrazek: IMG_20160110_214204011.jpg]
[Obrazek: IMG_20160110_220822025.jpg]
Odpowiedz
#5
Może wejdzie na ten górny slot, myślę, że AIM będzie ok.
Odpowiedz
#6
W sumie zrobię chyba inaczej i zakupię słuchawki Roccat Kave XTD 5.1 Analog (całkiem fajna cena jest teraz na procpu czy innych sklepach, mam nadzieję,  że to wersja analog) a kartę jak na razie zostawię.

Zacytuję z waszej strony:
Cytat:UWAGA: aby móc w pełni korzystać ze wszystkich zalet słuchawek konieczne jest posiadanie karty dźwiękowej obsługującej układ 5.1 (potrzebne są wejścia na trzy kanały: przód, tył, środek/sub). W przypadku osób posiadających jedynie wejście słuchawkowe, Kavy działają w standardowym trybie stereo.

Jak  dobrze wyczytałem ten aim SC8000 obsługuje system dźwięku 2.0, więc nie nadawałby się nie wspominając czy posiada wgl wymienione wejścia. Patrząc po kolorach jacków na słuchawkach Roccata
[Obrazek: kave-5.1-analog-6.jpg]

Xonar DG jak widzę ma te wszystkie wejścia (patrząc po kolorach) o których piszecie?

[Obrazek: 330485_2_f.jpg]
Odpowiedz
#7
nom, DGx obsłuży je, pod SC8k chyba nie podepniesz z tego co widzę.
Odpowiedz
#8
Słuchawki zamówiłem, zobaczymy jak będzie z wygodą a poprosić muszę jeszcze o pomoc jak je będzie należało ustawić w panelu karty (ile kanałów - dostępne 2,4,6,8 , PCM 44,1 KHz mam i czy w Analog Out zostawić Headphone czy co innego dać ). Choć podejrzewam, że jedynie ilość kanałów należało będzie zmienić.
Odpowiedz
#9
Nie mamy DGx, więc musisz na czuja - nie powinno być jednak problemów, nie są to skomplikowane rzeczy.
Odpowiedz
#10
Możecie powiedzieć jak macie ustawione poziomy głośności na pilocie na poszczególnych stronach? Czy wszystko po równo czy też nie? Co do ilości kanałów skoro na słuchawkę przypada 3 przetworniki to chyba trzeba dać 6 kanałów.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.