• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka DM vs Zowie
#1
Siemanko! Prosze o pomoc w wybraniu myszki :)
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4tech XL 750bh (avago 9500)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): srednia
  • czułość w Windows: 6
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie mam pojecia (myszka juz nie chodzi)
  • w co grasz (podaj tytuły gier): cs go, LOL
  • jaką masz obecnie podkładkę: a4tech x7 gaming
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): bez różnicy
  • twój budżet: okolo 250zl
  • jaki chwyt stosujesz: nie wiem (trzymam jak w palm gripie ale palce mi nie dotykaja gornej czesci myszki tak jak w finger grip ver 1, cała dlon dotyka tylnej czesci myszki potem palce oderwane) :D
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni : 20cm 
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego ? 2,2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie wiem
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: troche twarde przyciski w niej byly
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? nie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):  zastanawiam sie nad myszkami zowie fk1 (128mm), Dream machine dm1 i zowie za11
    Gdzie moge podotykac te myszki?A moze poprostu znowu kupic A4techa bo mi odpowiada tylko 3 raz znowu to samo? :)
Odpowiedz
#2
W Saturnie masz np steelseries sensei to kształt ten sam ma dm1 a w komputroniku mozna zowie z tego co pamietam, ogolnie to wybrałbym dm1
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
Ani u mnie nie ma saturna ani komputronika :)
chcialem kupic w ciemno dlatego napisalem ten temat, musze je jednak gdzies pomacac

Boje sie kupic dream machine bo to nowosc nie wiadomo jak bedzie sie zachowywac po dluzszym uzytkowaniu i jakby nie patrzec podrobka senseia :D Czy ta firma jest firma polska ktora zlecila wyprodukowanie chinczyka??

A co do zowie to maja wychodzic zowie benq czy one beda sie czyms roznic czy poprostu wypuszcza je z nowym logiem, gdzies o tym czytalem? Zowie to tez firma polska??
Odpowiedz
#4
Wiesz, nie można mówić o podróbce, bo SS zamówił Senseie w tej samej fabryce, nie jest to design SS. Po prostu zlecili fabryce w Chinach jego wykonanie czyli tak samo jak DM. Finalmouse korzysta też z tej samej fabryki a wyceniają swoje myszki na 70E. Od czasów produkcji Senseia podobno nawet poprawiła się jego jakość wykonania. Wszystkie części ty zlecasz, co tam ma być, potem fabryka coś robi i potem testuje się czy Ci pasują ustawienia. trochę zajęło czasu zanim zrobili wersję która w pełni nam się spodobała i powiedzieliśmy DM'owi, że jest ok.

Zowie jest portugalska. Nowe Zowie będą pewnie w okolicach wakacji. Dalej będą mieć Huano, czyli wielu zmian się nie spodziewaj (a szkoda, bo omrony w nich były przednie).

Jeżeli przyciski były za twarde, to w Zowie będą podobne. DM1 ma lżejsze, bardziej "chrupkie". W porównaniu z A4techem obie myszki będą sporą poprawą. Zwłaszcza pod kątem sensora.

Zobacz czy jest jakiś stacjonarny w twojej okolicy i popytaj o Sensei lub Sensei RAW (ta ma nawet takie samo pokrycie jak DM1), żeby przymierzyć. Wydaje mi się, że z obu będziesz zadowolony.
Odpowiedz
#5
Ok czyli wybiorę co będzie mi lepiej leżeć w dłoni, na razie jestem nastawiony na dm1 i fk1 (brać tą z białymi wstawkami bo jest nowsza od tej z żółtymi?).
Mam zwrócić uwagę na jeszcze jakieś myszki?
Dzięki za odpowiedz i objaśnienie :)
Odpowiedz
#6
Tak tylko białe, wersja żółta ma opóźnienie i super twarde przyciski. To co opisałeś to taki Palmo/finger bardziej - pod taki chwyt i twojej wielkości dłoni fk1 i dm1 są bardzo dobre.
Odpowiedz
#7
Dzięki za odp. Mam jeszcze 1 pytanie czy sensei i dm1 są tak ścięte z tyłu jak rival 100? Bo to mi w niej nie odpowiadalo z tego co pamiętam ścięta i krótka.
Odpowiedz
#8
Praktycznie wszystkie są ścięte (tak samo FK1, w sumie bardziej nawet).
Odpowiedz
#9
Chodziło mi bardziej o to ze rival 100 jest ścięta od najwyższego punktu na środku aż do dołu. Większość myszek jest raczej zaokrąglona a nie tak płaska, no właśnie płaski tył ma chyba o to mi chodziło :D
Dieki za odp będę teraz próbował je namierzyć i przymierzyć :D
Odpowiedz
#10
A to fk1 i dm1 są bardziej okrągłe, ten tył dłużej spada, jest dłuższy.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.