• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana myszki
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: DeathAdder (pierwszej generacji)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ok. 40cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): cs go
  • jaką masz obecnie podkładkę: QPAD CT
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 4 - tak używam bocznych przycisków
  • twój budżet: szukam najlepszej na kolejne 3-4 lata
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni : 19,5cm 
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego ? 2,2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: zużyła się po prostu + 2 razy lutowany mikro styk OMRON (dwuklik)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? nie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):  Rozważałem 3 myszki:
    1.nowy DeathAdder ale chyba 2013 bo nie ma co przepłacać za "wodo tryski" w przypadku chroma  
    2. Steelseries Rival 300 - co prawda myszka mi się nie podoba wizualnie ale ma służyć do grania a nie oglądania
    3. Zowie FK1 - obawiam się że ta myszka może być dla mnie za mała? oczywiście nie zamykam się na te 3 myszki -wytypowałem je na podstawie różnych opinii zarówno tych w internecie jak i znajomych z którymi gram
Odpowiedz
#2
DA '13 raczej nie kupisz już oryginalnego - na allegro widzę mają podróbki z Chin po ok. 170-190 zł, wiec tego unikaj. Na tą chwilę zostaje Ci tylko Chroma (http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...er-chroma/). Z myszek o bardzo podobnych kształcie masz Zowie EC1-A (http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...wie-ec1-a/). Rivala można przymierzyć w wielu sklepach - jest większa od DA o wbrew pozorom znacznie odmiennym kształcie. Jeżeli masz ochotę na symetryczną to Fk1 byłaby dobrym wyborem, raczej za małą nie będzie, nawet osoby o większych dłoniach ją trzymają - spodziewaj się jednak, że chwyt będzie palmo-clawem. W sklepie możesz jeszcze przymierzyć SS Sensei, żeby zobaczyć jak jej kształt będzie Ci pasować, jakbyś uznał, że jest dobrze to możesz pomyśleć jeszcze na DM1 Pro (http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...dm2-comfy/).

Ogólnie wszystkie te myszki są dobre i działają na Qpadzie, więc wszystko sprowadza się do kształtu.
Odpowiedz
#3
A ja bym polecił TT AZURUES na Avago 3080 do tego podkładka Natec genesis M11. Cały zestaw kupisz za około 130 zł. Moim zdaniem budżetowo i dobrze.
http://www.morele.net/mysz-thermaltake-a...td-406655/

a jak chcesz coś z najwyższej półki i wygodnego, to wydaje mi się, że ten DM1 będzie ideany :)
Odpowiedz
#4
Myślałem że podróbki jeszcze nie dotknęły sprzętu dla progamingu... da się jakoś rozpoznać podróbkę?

Zdecydowałem się na lekką odmianę od DA czyli na Zowie FK1 przy okazji wymienię podkładkę bo mój QPAD już jest trochę przetarty i postrzępiony. Czytałem wasze testy i recenzje kupię chyba Zowie GS-R .

Wracając jeszcze do Zowie FK1 oglądałem wasz test czułości kliku gdzie FK1 wypadł bardzo blado w porównaniu DA Chroma czy SS Rivala?
Czy coś się zmieniło od tego czasu w FK1 i czy jest to coś czym należy się przejmować??
Odpowiedz
#5
To nie jest czułość kliku, tylko opóźnienie przełączników (jak szybko sygnał trafia do komputera po wciśnięciu przełącznika), nowe wersje z białym logo powinny mieć zbliżone wyniki do zowie ZA. FK1 nie jest nawet po części podobna do DA, "odmianą" deathaddera jest zowie EC1-a.
Odpowiedz
#6
odnośnie podróbek - https://gamedot.pl/news,stop-podrobkom-r...-z-policja po aukcjach można rozpoznać. Jak na allegro mają w dziwnych cenach, a w żadnym sklepie nie mają w ogóle, to znak, że coś jest nie tak. Tak samo jak ktoś sprzedaje po kilkanaście sztuk myszki wycofanej z produkcji (czasem bez opakowań nawet).
Odpowiedz
#7
(02-11-2016, 11:03 AM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): To nie jest czułość kliku, tylko opóźnienie przełączników (jak szybko sygnał trafia do komputera po wciśnięciu przełącznika), nowe wersje z białym logo powinny mieć zbliżone wyniki do zowie ZA. FK1 nie jest nawet po części podobna do DA, "odmianą" deathaddera jest zowie EC1-a.

Do ZA?? wiem że nie jest podobną uznałem tylko że mysz symetryczna będzie lepszą do gier typu FPS - ręka leży równomiernie na myszce co pozwala na ruchy z podobnym naciskiem zarówno w lewą jak i prawą stronę co powoduje chociaż w moim przypadku lepsze czucie myszki i lepsze celowanie(takie są moje odczucie nie wiem czy jest to uniwersalna zaleta myszek symetrycznych).
Odpowiedz
#8
Cytat:Do ZA??
na liście masz również wyniki zowie ZA11/ZA13. fk1/fk2 zostały odświeżone po wypuszczeniu serii ZA, więc zakładam, że w nowych fk zastosowali dokładnie te same komponenty i firmware, tak jak w przypadku wyników testów najnowszych FK,EC-a,ZA na overclock.net, niedawno wycofanych ze sprzedaży.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.