• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razer Deathadder Chroma
#1
Witam,
Od dłuższego czasu zmagam się ze swoją myszką Razer Deathadder Chroma.Problem polega na tym, że ruchy kursora są opóźnione i nie precyzyjne.
Mysz raz działa szybciej, a raz wolniej.Próbowałem już wielu rzeczy takich jak przełączanie myszki do innego portu,reinstalacji sterowników itd.Testowałem myszkę w programie Enotus z i bez Razer Synapse i cały czas dało się wyczuć smoothing. Na innych forach wyczytałem, że jest to wina sterowników. Jak już wyżej pisałem testowałem myszkę ze sterownikami od razera i bez, nawet od razu po formacie komputera. Na chwilę obecną kompletnie nie wiem co powinienem zrobić.
Bardzo lubię produkty razera i nie chciałbym pozbywać się tej myszki, dlatego też liczę na to, że pomożecie mi uporać się z tym problemem :)
Odpowiedz
#2
Jeżeli na każdym komputerze tak jest i to bez sterowników to musiałeś trafić na wadliwy egzemplarz. Nic z tym nie zrobisz - oddaj na gwarancję póki jeszcze możesz.
Odpowiedz
#3
(02-01-2016, 09:42 AM)t4co napisał(a): Jeżeli na każdym komputerze tak jest i to bez sterowników to musiałeś trafić na wadliwy egzemplarz. Nic z tym nie zrobisz - oddaj na gwarancję póki jeszcze możesz.

Właśnie zapomniałem dodać, że raz już oddałem obecną myszkę na gwarancję ,przedstawiając błąd jako opóźnienia ruchów kursora. Serwis stwierdził jednak, że myszka działa prawidłowo. Dodam, że początkowo zakupiłem tę samą myszkę, z tym samym błędem, po czym oddałem ją na gwarancję, gdzie mi ją przyjęli i wymienili na ten sam nowy model, który obecnie posiadam i który zawiera ten sam błąd ( wtedy prosiłem serwis o wymianę wadliwego produktu na nowy model, jednak po otrzymaniu nowego modelu z tym samym błędem, oddałem go ponownie,tym razem z prośbą o zwrot pieniędzy i właśnie wtedy serwis ,,nie znalazł,, żadnych błędów w myszce).
Odpowiedz
#4
Hmm czyli być może ten sensor nie jest po prostu dla Ciebie :P Sprzedaj na allegro, chroma szybko spylisz i kup coś na PMW3310. No chyba, że masz jakiegoś mega pecha i same wadliwe sztuki trafiasz :P
Odpowiedz
#5
Ja mam te myszke i nie zauważyłem nic podobnego wiec nie wiem skąd taki problem masz :) znajomy tez ma chrome i tez nic takiego nie ma ;o
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
Generalnie robiąc test programem ,,Enotus,, max.prędkość myszki wahała się u mnie pomiędzy  0,6 m/s a 2,4 m/s , oczywiście wartości te cały czas się zmieniały.Np.robiąc lekki ruch myszką wyświetlało się właśnie coś około 0,6m/s ,natomiast przesuwając ją znacznie szybciej wartości te wzrastały.Max.prędkość tej myszki powinna być ok. 5m/s a tym czasem u mnie są znacznie niższe wartości.Dopiero po bardzo szybkim przesuwaniu mszyki,ewentualnie prędkość dochodziła do 5m/s. DPI zawsze miałem ustawione na 800 , oczywiście wraz z zwiększaniem DPI max. prędkości wzrastały, co nie zmienia jednak faktu, że przy niższym DPI były one o wiele mniejsze. Myślę, że po części właśnie tu leży problem z opóźnieniem ruchów kursora i z mniejszą płynnością. Co o tym sądzicie i czy wy,robiąc testy na swoich Razer DA (jeśli takie posiadacie) macie podobne wartości?
Odpowiedz
#7
Test prędkości maksymalnej polega na tak szybkim ruchu ręką, że sensor się zgubi i wartości przestaną wzrastać. To co opisujesz jest całkowicie normalne, bo maksymalną wartość poznasz dopiero gdy wykonasz ruch ręką powyżej tej wartości, a 5 m/s jest to na tyle dużo, że możesz nie być w stanie wykonać tak szybkiego ruchu. Poza tym zmieniając wartości dpi w myszy nie ustawiając takiej samej w programie przekłamiesz wyniki, program zczytuje ilość punktów rejestrowanych przez sensor i wynik dzieli przez wartość dpi przez ciebie wpisaną, jeżeli wpiszesz 800 dpi a mysz ustawisz na 1600 to program będzie podwajać osiągniętą prędkość. Przy okazji enotus jest ogólnie nieprecyzyjny, znacznie lepszy jest "mouse tester".
Odpowiedz
#8
maksymalna szybkość to właśnie odwzorowanie twojego najszybszego ruchu ręką przy którym sensor nie zgubi się ;) Jak machniesz fes szybko i dobija do 5 m/s to znaczy, że jest wszystko ok.
Odpowiedz
#9
Hmm w zasadzie to chodziło mi bardzej o to,że raz jak przesunę myszkę ręką to mam np. 0,6m/s , a po jakimś czasie za drugim razem przesuwając ją z taką samą siłą mam np. 2m/s .Ale rzeczywiście być może nie przekłada się to bezpośrednio na precyzję sensora.Tak czy inaczej oddałem już mychę na gwarancję. Błąd opisałem jako opóźnienia ruchów kursora, myszka działa raz szybciej, a raz wolniej. Mam nadzieję,że serwis uzna błąd w myszce.W przeciwnym razie będę ją musiał sprzedać.
Odpowiedz
#10
Przesiadka z deathaddera 3.5G na nową Chrome to sama przyjemność, lepszy sensor te kolorki(nikomu nie potrzebne...) ale przede wszystkim bardzo przyjemnie się z tego korzysta polecam wszystkim :) Btw nie obędzie się bez opinii negatywnej mianowicie to czym jest pokryta myszka jest znacznie gorszej jakości niż na wersji 3.5G ;) .
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.