• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Może nowa myszka? :)
#11
Rozumiem, czyli może póki co wstrzymać się i używać tych co mam, czyli G203 i Kone Pure BE z głośnym scrollem, a kiedyś może pojawi się coś godnego i wtedy spróbuję. Może faktycznie nie ma co kombinować. Dzięki za rady :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#12
Zawalcz o Kaina - być może wystarczy po prostu przesmarować i wyczyścić enkoder.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#13
MM710 to nie jakość Kaina, ale zdecydowanie jest ponad mastermouse S :D. S posiadałem a MM710 posiadam obecnie, to jest kompletnie inna liga :D.

Jeżeli ciężar Cię nie interesuje i aż tak ci nie przeszkadzaj wady G203, to bym poszukał używek(w dobrym stanie) Logitech G303. NAJWYGODNIEJSZA mysz pod Claw z jaką miałem styczność. Do dziś trzymam swoją sztukę i nikomu jej nie oddam :D. Oczywiście jakość ogólna jest lepsza od tego co proponuje G203. Dla mnie główna wada to scroll(nie psuje się ale jego jakość jest średnia) i w sumie kabel. Reszta jest spoko :).
Odpowiedz
#14
Naturalnie, ale wciąż zdarzają się wadliwe sztuki o koślawych przyciskach głównych, oraz o chybotliwej rolce.
Największą wadą, są chyba wciąż wlutowywane mikro-przełączniki Tactile - koszmarny "feeling"
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#15
FreeQ - ale dziwny ma kształt ta Logitech G303 :) Może i fajna, nie wiem tego, dla każdego inna wygoda.
XeXu - nie chcę rozbierać myszki, bo mogę tylko gorzej zrobić, a i ślizgacze pójdą do wywalenia. A to może być tak, że to problem ze sterownikami? Czy to mechanicznie może scroll w środku wybrudzony? Chociaż nie chce mi się wierzyć, bo myszka nowa i tylko leżała na biurku.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#16
"...a i ślizgacze pójdą do wywalenia."
Ślizgacze Roccata, są jednolite - podgrzanie suszarką, umożliwi ich bezproblemowe odklejenie.

"A to może być tak, że to problem ze sterownikami?"
Pojawiały się wątki, dotyczące nieprawidłowej pracy "scrollwhella" w serii Kain, być może trafiłaś na wadliwą partię.
Producenci epizodycznie udostępniali "fix" "scrolla" za pomocą sterowników, za często bez pozytywnych rezultatów - Roccat nie przyjął oficjalnego stanowiska, tak naprawdę nie wiem czy w ogóle odpowiedzieli na nieprawidłową pracę rolek, oprócz zapewnienia konsumentów, że wadliwy model zostanie wymieniony.
Kiedyś już podesłałaś mi dwa modele Kone Pure - Black Edition oraz Military, w jednej z nich niepoprawnie pracował "scrollwheel", co udało się naprawić, już nawet nie pamiętam jak, ale z pewnością nic niezwykłego - próbuj, szkoda by magazynowała brud w szufladzie, zwłaszcza iż mysz nie jest rozchwytywana, a więc traci na wartości.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#17
Oj nie będę eksperymentować z suszarką, potem i tak źle przykleję i to już nie będzie nówka sztuka nieśmigana :)
Serio to może być sprawka sterowników? Coś kiedyś czytałam, że był taki przypadek, ale warto zapytać. Ale to nie fair z ich strony, powinni wydać nowe sterowniki, co to dla nich za problem.
Nigdy nie rozkręcałam takiej myszki, zwłaszcza nowej, gorzej bym zrobiła. Ale to kwestia tego, że tam jakiś brud się dostał, czy czegoś innego?
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#18
"Serio to może być sprawka sterowników? "
Zapewne nie, wspomniałem o "fixie" w ich postaci, jak poczynił to Logitech.

"Ale to kwestia tego, że tam jakiś brud się dostał, czy czegoś innego?"
Zacznijmy od początku.
Problem występuje na każdym ze stopni? Niezależnie od kierunku?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#19
Teraz nie sprawdzę, bo odłączyłam, ale z tego co pamiętam, to tylko w dół jak scrollowałam, to lekko cofało się w górę.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#20
Wpływ na "tactility" w mechanicznych enkoderach, ma niewielki metalowy element, który generuje przeskok - być może wymagałby dociśnięcia.
Kain 100 - enkoder ALPS, nie są nazbyt żywotne, o czym przekonałaś się w modelu Kone Pure Black Edition, za to dostarczają prześwietnego "feelingu".
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.