• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
monitor do fps 1500zł
#1
Planuje kupić monitor do gier fps (csgo) tylko nie wiem czy warto iść w 240hz z racji tego ze w grze potrafię mieć spadki fpsów do 200/220 jak wtedy mi tak spadną to odczuje ten efekt i nie będzie takiej płynności czy jak to będzie wyglądać?

Posiadam kartę graficzna Nvidia budżet do 1500zł widziałem Dell Alienware AW2518HF tylko nie wiem czy warto go zakupić czy może jednak coś tańszego?
Odpowiedz
#2
Hej.

Rozwiń całą specyfikację, jak i model karty graficznej.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
(11-28-2019, 11:27 AM)XeXu napisał(a): Hej.

Rozwiń całą specyfikację, jak i model karty graficznej.

Procesor: Intel Core I7 8700

Karta graficzna: MSI Gaming Geforce Gtx 1060 6gb

Pamięć Ram: Corsair Vengeance LPX  8gb 3000mhz
Odpowiedz
#4
Liczyć musisz się ze spadkami na zaktualizowanych mapach, i to zdecydowanie poniżej 240FPS.
GTX1060 - architektura "Pascal", oferuje niewystarczającą wydajność, zestarzała się relatywnie za szybko.
Jeżeli chciałbyś komfortowo pograć również w inne FPS-y, we wspomnianych klatkach na sekundę, musisz wymienić GPU.
Kompromisem są naturalnie 144Hz, jednakże, jeżeli pomysł wymiany karty graficznej nie jest odbiegły, a Twoim celem jest wyłącznie CS:GO, warto przeprowadzić rewizję.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
(11-29-2019, 03:07 PM)XeXu napisał(a): Liczyć musisz się ze spadkami na zaktualizowanych mapach, i to zdecydowanie poniżej 240FPS.
GTX1060 - architektura "Pascal", oferuje niewystarczającą wydajność, zestarzała się relatywnie za szybko.
Jeżeli chciałbyś komfortowo pograć również w inne FPS-y, we wspomnianych klatkach na sekundę, musisz wymienić GPU.
Kompromisem są naturalnie 144Hz, jednakże, jeżeli pomysł wymiany karty graficznej nie jest odbiegły, a Twoim celem jest wyłącznie CS:GO, warto przeprowadzić rewizję.
Oczywiście te spadki fpsow do 200/220 mam na deathmatchu na mmie jest spoko
duża różnica jest miedzy 144hz a 240hz? bo nie wiem czy warto dopłacać
Jakby mi spadło tak poniżej 240fpsow do 200 to czy w csgo odczuje to na monitorze pojawi się coś negatywnego?
Myślę ze za jakiś czas zmieniłbym kartę graficzna
Reasumując jaki monitor mi polecasz?
Odpowiedz
#6
Cóż, poszukując monitora najbardziej "responsywnego" - XL2540 - 240Hz, TN.
Niemalże każdy monitor z odświeżaniem 240Hz, jest oparty na matrycy TN, gwarantuje to przeciętne kolory i równie przeciętne kąty widzenia, chełpiąc się wyjątkowo niskimi opóźnieniami.
Matryce IPS 240Hz, początek miały naprawdę niedawno, toteż ich wysoka kwota, jak i dostępność, nie zadziwiają.

Budżetowe odpowiedniki, jak Acer KG251Q, posiadają niestety uderzający w empirię "input lag" - pomimo 240Hz, opóźnienie było przyczyną wszczęcia wielu wątków w internecie.

"Reasumując jaki monitor mi polecasz?"
Zapytać wypada, w co tak naprawdę będziesz pogrywał?
Wyłącznie do CS:GO, tak - XL2540, jak najbardziej.
W sytuacji, gdy zamierzasz ograć inne tytuły, w tym świeże produkcje, a CS:GO byłby dodatkiem, poważniej przemyślałbym monitory 27' WQHD, 144Hz.

"Jakby mi spadło tak poniżej 240fpsow do 200 to czy w csgo odczuje to na monitorze pojawi się coś negatywnego?"
Jeżeli nie są to naprawdę duże spadki, będzie w porządku, tym bardziej, iż masz możliwość włączenia "G-Sync" na XL2540.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.