• 3 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do csa
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech Opto Ecco 612d (10 x 6 x 2,5 cm) 85g
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: nie wiem
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia (1.7/8)
  • czułość w Windows: 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): raczej nie posiada
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ok. 20 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS
  • jaką masz obecnie podkładkę: Esperanza
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 3 w tym rolka bo bocznych nie ma
  • twój budżet: 150 zł
  • jaki chwyt stosujesz: Claw grip.
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 17/18 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ok. 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Lepszy sensor. Przy szybkich ruchach myszka zwalnia. Dodatkowe 2 guziki po lewej strony bo obecnie nie mam. Wydaje mi się że chyba trochę za krótka jest dla mnie.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Najlepiej
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Żeby przyciski i scroll nie działały głośno. Może być z RGB ale bez przesady. Stonowana.


Myślałem o DM1 PRO S ale słyszałem że albo trafimy na dobrą sztukę albo na nie dopasowane + że słabo sb radzi z małymi sensami.
Zastanawiam się też nad CA Gaming Margcay CA-1033. Fajna, zgrabna, ładne podświetlenie, bardzo dobry sensor.
Na samym początku myślałem jeszcze nad SteelSeries Rival 110 ale słyszałem że ma głośną rolkę i sensor TrueMove1 a chciałbym lepszy bo chce mysz na ładnych parę lat i tak zastanawiam się w sumie czy się nie wstrzymać i kupić potem Rival 310.
Odpowiedz
#2
używana Zowie FK2 powinna spełnić oczekiwania. w tej cenie prawda taka że jeśli chciałbyś nową mysz to powinieneś zastanowić się nad Rival 110 albo G102 od logitecha
Odpowiedz
#3
Jeżeli byłoby coś godnego polecenia za większą sumę to mogę się wstrzymać z kupnem i dozbierać.
Odpowiedz
#4
Sorka zę odpisuje teraz, musialem podjechać i zobaczyc na zywo myszke (o dziwo znalazlem ją w typowej szkole hehe)
1. Wycofuje sie z g102 (najwyższy punkt przesuniety lekko w tył i musiałbyś przyzwyczaić się do nowego kształtu)
2. Rival 110 nie bedzie takim złym wyborem. Najwyższy punkt jest niemalże na srodku tak jak ten a4 tech i moze nie odczujesz zmiany. Jedyny problem może byc z miejscem na palec środkowy 
3. Z myszkami zowie mam takie spostrzeżenia że gdyby miałoby mnie stać na nową to i tak kupiłbym używaną i z zaoszczędzonej kasy wymienił kabel na paracord albo zrobiłbym przeróbkę na bezprzewodowego z użyciem logitecha G305, zmieniłbym slizgacze na grubsze i nakleił lizard skin. I kupił dobrego monsterka bo pewnie starczyłoby kasy na dwie puszki ;)
Odpowiedz
#5
Hej.

"jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 17/18 cm" - znacząca różnica;)

Postaram się później wytypować warte zainteresowania myszy.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
17/18 cm bo gdy normalnie odwrócę dłoń i mierze to mam 17cm ale jak ją napnę i wyprostuję porządnie palce to ok. 18 cm :) Dlatego napisałem tak bo w sumie sam nw w który sposób dobrze zmierzyłem rękę. Palec środkowy trzymam na rolce bo mam na niej skok i duck. Niestety nie pamiętam czy w okolicznych sklepach wgl. można przymierzyć myszkę a specjalnie jechać ok. 30 km dla przymierzania jak w sumie sam jeszcze nw na jakie modele patrzeć mija się z celem. Przy okazji sprawdzę to . Jeszcze małe pytanko. Pod mój chwyt tylko symetryczne myszki czy profilowane też mogą być?
Podobają mi się Rival 310 profilowana właśnie i Sensei symetryczna i mają jeden z najlepszych sensorów a mi właśnie na tym zależy bo chce myszkę na ładne parę lat.
Odpowiedz
#7
jeśli nie trzymasz myszki jak ten pan: https://liquipedia.net/commons/images/3/...ies_S4.jpg to możesz próbować, ja logitecha G400 trzymałem na 1+3+1 (moja dłoń wymuszała ten chwyt) ale nie trzymałem myszki jak snax i nie narzekałem. jeśli jednak tak trzymasz to może być z tym różnie. może być tak że bedziesz potrzebował czasu by sie przyzwyczaić się do profilowanej myszki (przez ten czas twoj performace w grze troche spadnie). Ja po przesiadce z G400 (profilowana) na G203 (symetryk z przyciskami po lewej stronie) miałem niesamowity problem z kontrolą full-auto i zawsze brakowało jednej kuli (83 in 3/99 in 4). po tygodniu chcialem ją zwrócić ale uznałem że dam jeszcze szanse. po dwóch miesiącach zacząłem grać jak sprzed zmiany i teraz myszke oceniam na plus choć jest tyćke za krótka.
TLDR: możesz brać profilowaną mysz jeśli czujesz że dasz rade się przyzwyczaić, jednak radziłbym zostać na tym do czego jesteś przyzwyczajony.
Odpowiedz
#8
Moje palce są mniej więcej na środku przycisków równo z rolką ale tak samo ustawione w tzw. szpon. Zresztą trzymajcie zdj. Czerwona linia to mniej więcej koniec klawisza.
https://i.imgur.com/UAZx4h6.jpg Tak jeszcze dodam że wydaje mi się ze obecna myszka też jest dla mnie za krótka. Jak coś to mój chwyt z 6 punktami podparcia. Wgl. też dzięki że specjalnie pojechałeś do sklepu żeby sprawdzić na żywo jak to będzie wyglądać :) i że obaj mi pomagacie.
Odpowiedz
#9
(09-29-2019, 09:38 PM)MateuszS101 napisał(a): Moje palce są mniej więcej na środku przycisków równo z rolką ale tak samo ustawione w tzw. szpon. Zresztą trzymajcie zdj. Czerwona linia to mniej więcej koniec klawisza.
https://i.imgur.com/UAZx4h6.jpg Tak jeszcze dodam że wydaje mi się ze obecna myszka też jest dla mnie za krótka. Jak coś to mój chwyt z 6 punktami podparcia. Wgl. też dzięki że specjalnie pojechałeś do sklepu żeby sprawdzić na żywo jak to będzie wyglądać :) i że obaj mi pomagacie.
no z sklepem to nie do końca bo jechałem do szkoły a że taka myszka to standard wśród myszek to miałem pewność żę bede miał jak to zobaczyć :)
dalej trzymałbym się Rivala110. choć może nawet i sensei 310 bedzie odpowiedni. 
w media markt powinna być opcja na przymierzenie sobie myszki więc możesz sobie przyjsć i spokojnie przymierzyć. i wybrać tą wygodniejszą. :)
Odpowiedz
#10
Roccat Kone Pure Owl-Eye - pozwolę sobie wkleić opis z poprzedniego wątku.
> https://bit.ly/2YB2jNa
Klik zapewniają Omrony D2FC-F-K, o wydumanej żywotności 50 milionów kliknięć.
"Feeling", jest poczciwy, znamienną cechą wielu modeli serii "Kone", jest charakterystyczny "click-clack" przycisków głównych.
Implementacja D2FC-F-K wyjątkowo mnie nie weseli, jest zupełną apoteozą, optowałbym za prozaicznymi, acz charakternymi D2FC-F-7N, o żywotności 20 tudzież 10 milionów kliknięć, oraz za implementacją wariantu japońskiego - D2FC-01-F, szczególnie spotykanego w niezdarnych myszach Asusa.
Enkoderem został gloryfikowany ALPS - kapitalne, nadrzędne i nieco wrażliwe enkodery, odwdzięczające się świetną pracą - szczeble są dosadnie zaakcentowane, chybkie przewijanie jest naprawdę gładkie, przyprawione subtelnym terkotem.
Przewód jest niestety skazą, jest to moja reprymenda pod adresem Roccata - niegiętki, obecny, nagminnie implementowany w mnogiej liczbie modeli, niezmiernie miło byłoby ujrzeć ewolucję modelu "Pure", która chyba tak właściwie jest w trakcie debaty - Roccat onegdaj zapytał o usprawnienia wspomnianego.
Ślizgacze są cholernie dobre, absolutnie bez negatywów.
Roccat to przede wszystkim jakość komponentów, bardzo raduje mnie fakt, iż drugoplanowe mikro-przełączniki, to pełnoprawne konstrukcje TTC - nie znajdziemy tutaj antypatycznych mikro-przełączników Tactile.

Dla chwytu 1+3+1, myszy symetryczne są wyjątkowo polubowne, na wspomnianym Kone Pure, może być przyciasno - sprawdzę będąc w domu.
Kone Pure Owl-Eye posiadam osobiście, co prawda nie jest to egzemplarz pozbawiony wad, jednakże mogę podesłać, byś mógł sprawdzić kontury - z Małopolski.
Sensory PMW336x są ścisłą czołówką, bez obaw, wyłam to Rival 110, który mimo iż powinien zapewnić bezproblemową eksploatację, to mogą gryźć Cię jego iluzoryczne wady, jeżeli cierpisz na OCD, dodając, relatywnie wysoki parametr LOD.
Rival 310 i Sensei 310, są niewiadomą, łączą ich przede wszystkim silikonowe boki, które mogą intensyfikować potliwość.
Warto w tym miejscu wspomnieć o DM1 FPS, opiniowaną tutaj:
> https://bit.ly/2n2HUTH
Posiadam również FK1, bądź to co z niej zostało - leży gdzieś w gratach, mysz o podobnej linii, również postaram się rzucić jakąś opinię odnośnie wygody, odradzam zakup ze względu na zdecydowanie lepsze propozycje.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.