• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana myszki i podkładki z Logitech G203 & A4Tech XGame X7-300MP
#1
Witam serdecznie!
Nadszedł czas na wymianę tytułowego zestawu (z myszki jestem bardzo zadowolony, ale z jednego ze ślizgaczy zaczęła schodzić osłonka(? coś na wzór folii), niby myszka jeszcze nie haczy i płynnie się przemieszcza po podkładce, ale i tak myślałem o wymianie na lżejszego gryzonia. Po obejrzeniu: https://www.youtube.com/watch?v=Ijt2Qh1JATg&t=905s jestem jeszcze bardziej nastawiony na zakup Cooler Master MM710 (ze względu na mój chwyt który jest połączeniem fingertip'a z palm'em, a ta mysz ma większy "brzuszek" od G203). Myślałem też nad Glorious Model O, ewentualnie wersją Minus jak już wyjdzie. I tutaj pojawia się problem z wyborem podkładki, a w tym jestem praktycznie laikiem. Z zakupem się nie spieszę ponieważ premiera MM710 jest dopiero 24.9

  • Obecna myszka: Logitech G203, optyk, ślizgacze domyślne
  • Obecna podkładka: A4Tech XGame X7-300MP, byłbym zadowolony z minimalnie szybszej (chociaż słyszałem, że podobno ślizgacze Logitecha są nieco wolniejsze)
  • Materiałowa/hybryda
  • Rozmiar L czyli 437mm x 350mm (obecna taki ma), ewentualnie minimalnie większy (+50mm) np. 450 x 400
  • Nie akceptuję podkładek które wytrzymają mniej niż 6 miesięcy
  • Podkładka typowo pod FPSy
  • Nie musi być kupiona w Polsce
  • Cena nie przekraczająca ~80 PLN
  • Uwagi: Myślałem o Cooler Master MP510 po recenzji: https://www.youtube.com/watch?v=Q89P11yeX90 ale czy jest sens dopłacać skoro za połowę ceny można mieć Natec Genesis M12 albo coś od Dream Machines (słyszałem, że są nawet lepsze od Natec'a)?
Odpowiedz
#2
Slizgacze możesz wymienić a samą myszke poddač wymianie przewodu na taki z paracordu. Jeśli i to nie pomoże zawsze możesz wziąć w łape wiertarke i wywiercić otwory. Wazne żeby przy tym nie wywiercić tam gdzie nie trzeba :)
A z podkładek to ja zawsze wybieram QCK+ od steelseriesa jednak potrafi w wilgotnych pomieszczeniach łapać wilgoć i zmienia sie charakterystyka slizgu (pomaga czyszczenie i nagrzana acz nie gorąca blaszka z piekarnika
Odpowiedz
#3
(09-05-2019, 01:32 AM)Reo napisał(a): Slizgacze możesz wymienić a samą myszke poddač wymianie przewodu na taki z paracordu. Jeśli i to nie pomoże zawsze możesz wziąć w łape wiertarke i wywiercić otwory. Wazne żeby przy tym nie wywiercić tam gdzie nie trzeba :)
A z podkładek to ja zawsze wybieram QCK+ od steelseriesa jednak potrafi w wilgotnych pomieszczeniach łapać wilgoć i zmienia sie charakterystyka slizgu (pomaga czyszczenie i nagrzana acz nie gorąca blaszka z piekarnika

Wezmę tą podkładkę pod uwagę, co do paracordu (są jakieś polecane/sprawdzone?) to dopiero wczoraj się dowiedziałem o takich modyfikacjach. Co do wiercenia myszki to trochę mi szkoda jej tak szpecić, a znając moje szczęście to by się skończyło na tym, że obudowa by pękła, chociaż ciekawa alternatywa :)
Odpowiedz
#4
(09-05-2019, 10:38 AM)DomiksPL napisał(a): Wezmę tą podkładkę pod uwagę, co do paracordu (są jakieś polecane/sprawdzone?) to dopiero wczoraj się dowiedziałem o takich modyfikacjach. Co do wiercenia myszki to trochę mi szkoda jej tak szpecić, a znając moje szczęście to by się skończyło na tym, że obudowa by pękła, chociaż ciekawa alternatywa :)

1. (Paracord) Możesz zrobić samodzielnie, poradniki są na YT. możesz zamówić też gotowy kabel u CeeSa lub paracablemod lecz to zagraniczne strony. w polsce na Olx ogłosił się ktoś że robi te kable. niby jest taniej ale czy są tak dobre jak tamte to nie wiem. Ktoś tutaj zamawiał kable od CeeSa do DM3 mini więc niech się wypowie.
2. Wiercenie myszki można przeprowadzić tak żeby myszki nie szpecić (np. wiercąc tylko spód myszki), ogólnie powiem tak... jeśli powierci się odpowiednio i zadba o wykończenie to wychodzi myszka która wygląda jak Glorious Model O a jak nie a jak ci się nie uda to mysz bedzie wyglądać tak: https://imgur.com/r/MouseReview/A8CzESA. Ale nie tylko wiercenie jej sprawia że myszka bedzie ważyła mniej. jeśli masz talent do lutownicy to możesz odlutować ledy, przyciski boczne, przełącznik od DPI. wszystko z umiarem a złego dziać się nie powinno. 
3. (NAJWAŻNIEJSZE) odpuść sobie modowanie myszki kiedy ta jest na gwarancji. kiedy minie jej gwarancja i nie bedzie ci jej szkoda gdyby miała sie zepsuć to eksperymentuj do woli. Zawsze to na plus kiedy poddasz ją modyfikacją które sprawią że bedzie przyjemniejsza w użytkowaniu :)
Odpowiedz
#5
Ja kupiłem sobie podkładkę maxi-size, pokrywa sporo biurka, więc ruchy nie są tak ograniczone, jak na małej podkładce. Ale to już zależy od preferencji. Mój model: http://genesis-zone.com/pl/product/carbo...axi-flash/
Odpowiedz
#6
(09-11-2019, 02:29 PM)Adamek12330 napisał(a): Ja kupiłem sobie podkładkę maxi-size, pokrywa sporo biurka, więc ruchy nie są tak ograniczone, jak na małej podkładce. Ale to już zależy od preferencji. Mój model: http://genesis-zone.com/pl/product/carbo...axi-flash/

Niestety odpada ze względu na to, że mam krótkie biurko w aktualnie wynajmowanym mieszkaniu i np. monitor by się w połowie opierał na podkładce, a w połowie na biurku (monitor ma okrągłą stopkę) :/

Chociaż przy większym biurku pewnie bym się skusił na coś podobnego (widziałem często w Media Markt są podkładki z Genesis więc można sobie sprawdzić, szkoda właśnie, że z DM nic tam nie ma).
Odpowiedz
#7
(09-18-2019, 12:08 PM)DomiksPL napisał(a):
(09-11-2019, 02:29 PM)Adamek12330 napisał(a): Ja kupiłem sobie podkładkę maxi-size, pokrywa sporo biurka, więc ruchy nie są tak ograniczone, jak na małej podkładce. Ale to już zależy od preferencji. Mój model: http://genesis-zone.com/pl/product/carbo...axi-flash/

Niestety odpada ze względu na to, że mam krótkie biurko w aktualnie wynajmowanym mieszkaniu i np. monitor by się w połowie opierał na podkładce, a w połowie na biurku (monitor ma okrągłą stopkę) :/

Chociaż przy większym biurku pewnie bym się skusił na coś podobnego (widziałem często w Media Markt są podkładki z Genesis więc można sobie sprawdzić, szkoda właśnie, że z DM nic tam nie ma).

ja słyszałem bardzo dobre opinie o tym (jak za takie pieniadze) ale po praniu to wiadomo, rogi mogą zacząć puszczać.
https://www.x-kom.pl/p/410894-podkladka-...0x3mm.html
Sam ma dylemat czy wziąć sobie przetestować tego speedlinka czy dm1 L (aktualnie używam hyperx fury )
Odpowiedz
#8
Ja bym na waszym miejscu brał dm pada. Jest sprawdzony. Aczkolwiek dla mnie najlepszy jest gs-r od zowie (udało mi się kupić za przystępna cenę używany w świetnym stanie) nowy jest za drogi.
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
(09-18-2019, 02:58 PM)Niedoceniany napisał(a): ja słyszałem bardzo dobre opinie o tym (jak za takie pieniadze) ale po praniu to wiadomo, rogi mogą zacząć puszczać.
https://www.x-kom.pl/p/410894-podkladka-...0x3mm.html
Sam ma dylemat czy wziąć sobie przetestować tego speedlinka czy dm1 L (aktualnie używam hyperx fury )

Ciężko znaleźć opinie o tej podkładce, nie wliczając jednego filmiku od X-kom'u gdzie dobór podkładek był dziwny, a za dodatkowe 6 zł mamy obszycie (DM Pad), chociaż rozmiar bardzo atrakcyjny ;)

(09-18-2019, 03:43 PM)Amok napisał(a): Ja bym na waszym miejscu brał dm pada. Jest sprawdzony. Aczkolwiek dla mnie najlepszy jest gs-r od zowie (udało mi się kupić za przystępna cenę używany w świetnym stanie) nowy jest za drogi.

I faktycznie wezmę na 90% tego DP Pad'a (początkowo mnie cena odstraszała bo wydawała mi się zwyczajnie niska), przynajmniej sprawdzony przez wielu z tego co widzę i raczej ciężko znaleźć coś lepszego bez przepłacania. Pewnie ją zamówię wraz z Model O- lub CM MM710 jeżeli jakość wykonania tych gryzoni będzie znośna :D
Odpowiedz
#10
Model o będzie git ale o cm to słyszałem wiele negatywnych opini odnośnie wykonania tejże myszki
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.