• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Superlux HD681 EVO czy Sharkoon SGH1
#1
Hej, które słuchawki podane w temacie będą lepsze do gier i słuchania muzyki?
Zamówiłem wczoraj EVO+mam mikrofon zalmana, ale obawiam się czy te SGH1 nie będą lepsze do gier bo są bardziej "gamingowe".
Chyba, że polecacie jakieś inne w tym przedziale cenowym to piszcie śmiało.
Odpowiedz
#2
Hej.
Czego dokładnie słuchasz i który gatunek gier jest u Ciebie priorytetowy?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Słucham wszystkiego, głównie rock, hip-hop.
Z gier to rpg, strzelanki i akcji.
Stawiam bardziej na komfort niż na jakość dźwięku.
Wiem, że jest schemat jak pisać temat ale nie wiedziałem, że od tego czego słucham i w co gram można słuchawki dobrać. :) Chciałem ogólnie z lepszą jakością dźwięku. :)

Do superluxów podpinałbym mikrofon zalmana zm-mic1 ale wygodniejsza opcja wydaje się z wbudowanym mikrofon w postaci Sharkoonów, tylko nie wiem jak z jakością dźwięku i mikrofonu zalman vs ten wbudowany w sharkoonach.
Odpowiedz
#4
Mi odpowiedź wydaję się oczywista. Za taką cenę bym nie spodziewał się jakoś wydajnego majka w SGH1. Chociaż ten Zelmana też nie urywa :)
Odpowiedz
#5
Znalazłem dzisiaj dopiero recenzje obu na testgear i zobaczyłem, ze SL mają dużo lepszą ocenę w muzyce i filmach, a w grach porównywalną, także myślę, że to będzie dobry zakup.
Odpowiedz
#6
W budżecie plasują się relatywnie wysoko ISK HP2011:
> https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slu...sk-hp2011/

Szczebel niżej widnieją HP-580, które ukierunkowałbym na rozrywkowe brzmienie - basu jest naprawdę sporo, scenę opiniuję jako poprawną.
Bardzo poczciwe słuchawki, za naprawdę niewiele.
Naturalnie odbicie jakościowe budzi dozę niepewności, jak to i w przypadku przytoczonych Superluxów, ale HP-580 wspominam jako wygodne słuchawki.
> https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slu...sk-hp-580/

Osobiście Evo uważam za produkt nieco za bardzo wyniesiony na piedestał, spektrum i gama potencjalnych adwersarzy w klasie budżetowej jest na tyle pokaźna, i przede wszystkim miarą ewenementu - świetna, że nie widzę poruczeń związanych z zakupem Superluxów.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Dalej czekam na Evo ale zdążyłem jeszcze zamówić ISK HP-580 bo naczytałem się, że porównywalne albo nawet lepsze od HD681 i HD681 Evo i prawie 2x tańsze - dobry wybór?

Przy okazji zainteresowałem się temat słuchawek dla graczy do 200zł i najczęściej jest to pojedynek HMC631 i HyperX Cloud tylko, że te Cloud są trochę droższe i bardziej interesuję się Cloud Stingerami. HMC631 vs Cloud Stinger?
Odpowiedz
#8
Naturalnie.
Przodują w aspekcie uniwersalności, zupełnie deklasują pryzmat cenowy klasy budżetowej.
Byłem ich dysponentem przez długi okres na osi czasu, coż mogę powiedzieć...

Brzmienie jak napomknąłem - rozrywkowe, wszakże basu jest naprawdę sporo, ale szczęśliwie nie okupujemy tego całkowitym zaćmieniem sceny, jest przyzwoicie.
Nie mogę ukryć lekkiego przygaszenia wokali, zdecydowanie są nieco oddalone, tak jak pozostały akompaniament.
Polubownie zakończyły ze mną odyseję, ale dostarczyły wielu bodźców podczas odsłuchiwania wszelakich gatunków; Jazz, Lo-fi oldschoolowy house, indie rock, klasyczny rock, grunge, sentymentalnego tri-hopu wprost z dłoni Noona czy Kixnare, albumów Greafa, a przy tym naprawdę poradziły sobie poczciwie w muzyke poważnej Chopina czy kompozycji Johana Johannsona.

Z naprawdę niebotycznych plusów, oprócz truizmu - ceny, jest niepodważalna możliwość modyfikacji pacjenta #Cyberpunk, rodem z uciśnionego forum fanatyków skromnych, eufemistycznych HD681 - konstrukcja HP-580 odzwierciedla udolnie Superluxy.
Naprawdę jedyną skazą jaką mnie obarczyły, to nieodpinany przewód, który ciągle był walcowany gdzieś pod odnóżami.
> http://forum.benchmark.pl/topic/237199-r...-niewiele/

Debata słuchawek gamingowych - Stinger vs HMC631, napawa mnie lekką archaicznością, a Ciebie powinna w zupełności ominąć - posiadasz odosobniony mikrofon, a to niepodważalny, plusujący aspekt w tym zestawieniu.
Rzucając czysto szczodre spojrzenie na stosunek ceny do jakości, nie jestem w stanie dostrzeć zalet tychże słuchawek na planie takich pionierów rewerencji jak Somic V2 czy ISK HD9999.
Substytut ucieleśnionych Cloudów, to ISK MDH8500, jednakowoż najsampierw poczekałbym na dotarcie obecnie zamówionych słuchawek - miewam wątpliwości, czy w ogóle powinniśmy snuć spekulacje.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Mam zalmana ale wydaję mi się, że słuchawki z mikrofonem będą dużo wygodniejszą opcją. Dołączanie mikrofonu do słuchawek jest problematyczne ze względu na to, że klips jest szerszy od kabla słuchawek i trzeba kombinować z jakimiś spinkami, taśmami żeby to wszystko wygodnie funkcjoniwało+dodatkowy plączący się kabel.
W słuchawkach z mikrofonem nie ma tego problemu.
Odpowiedz
#10
Da się do tych ISK dokupić i wymienić nauszniki? Bo strasznie mi się w nich grzeją i pocą uszy już po 5-10 minutach. Kwestia przyzwyczajenia czy lepiej wymienić? Jak już to jakie żeby pasowały rozmiarowo?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.