• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niedrogi zestaw: mysz bezprzewodowa + podkładka (nie do grania)
#12
Faktycznie, Basilisk X Hyperspeed odpada, z powodu często pojawiającego się dwukliku.

W ostatnim czasie zacząłem trochę zmieniać preferencje co do wyboru myszki do pracy. Zacząłem rozglądać się za jakąś tańszą alternatywą dla Logitecha MX Master 3 ("niegamingowy" sensor, mniejsze Hz itd. to z reguły dłuższy czas bez konieczności ładowania myszy).

Znalazłem takie modele jak: Rapoo MT750S, Trust Ozaa, Natec Falcon, Logitech M720, Logitech M705. Z tego co przeczytałem wynika, że jakościowo:
Falcon > Ozaa > MT750S (nie wiem jak z tymi modelami od Logi).

Generalnie Ozaa wydaje się taką okrojoną wersją Falcona, tzn. nie ma BT (więc pewnie nie można się przełączać pomiędzy różnymi urządzeniami) i ma o 1 mniej poziomów DPI (nie ma chyba 3200), poza tym obie myszki wydają się identyczne (wygląd, silent click, brak oprogramowania). Podobno jakość Ozzy jest zauważalnie lepsza niż w Rapoo, więc w Falconie pewnie musi być tak samo. Najprawdopodobniej jednak wszystkie ww. myszki (łącznie z Logi) mają sensor OEM niewiadomego pochodzenia...

W Falconie/Ozzie najprawdopodobniej występuje tzw. angle snapping (wspomaganie), co widać dobrze w tej recenzji (od 9:33). To jest chyba raczej nie do przeskoczenia jakimś zewnętrznym softwarem i zastanawiam się czy nie będzie to uciążliwe np. w pracy z grafiką przy rysowaniu... Z drugiej strony MX Master 3 też nie ma jakiegoś wybitnego sensora (i być może też angle snapping?), a jednak jest często wzorem dla ergonomicznej pracy biurowej.

Na chwilę obecną coraz bardziej kieruję się w stronę zakupu myszy Natec Falcon. Czy macie jakąś wiedzę/doświadczenie dotyczące ww. modeli i jesteście w stanie zaproponować coś lepszego?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Niedrogi zestaw: mysz bezprzewodowa + podkładka (nie do grania) - molszzz - 09-24-2021, 11:53 AM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.