• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa mysz po wysłużonej X7'ce
#1
Witam wszystkich, jestem tu nowy i miło zaskoczyło mnie wasze profesjonalne podejście do opisów sensorów i doboru myszek.

jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech Oscar X760 Blue Fire (ten starszy model z mechanicznym anti-vibrate, opisze to zastosowanie niżej)
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: najczęściej grałem na 1600 czasem +- 1 pozycja
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
czułość w Windows: 6/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 100/400/600/800/1200/1600/2000/2500/3600 
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 7,5-10cm zaleznie wybranej czułości
w co grasz (podaj tytuły gier): seria Call of Duty, obecnie stare Black Ops 2, MW2, Ghost, ale w niedalekiej przyszłości po updacie PC też nowsze.
jaką masz obecnie podkładkę: zmęczoną A4Tech X7 Gaming 40/60cm
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5 (lewy, prawy, środkowy/scroll-klik, scrol-down, scrol-up, boczne 2x
twój budżet: nie za dużo dobrze było by się zmieścić  do 200zł 
jaki chwyt stosujesz: FINGERTIP GRIP v2, czasem PALM GRIP
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18cm
[Obrazek: rozmiar-palca-150x150.jpg]
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 2cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: 
Duże przeskoki DPI przy wartościach których używałem. Zepsuł się LOD. Moja myszka posiada od spodu malutki guziczek grawitacyjny który aktywuje sensor jak jest wciśnięty i wyłącza go po opadnięciu czyli jak się podnosi myszkę, problem w tym że już przy wytarciu ślizgaczy o 0.2mm przestaje to działać przez co przy przerzucaniu myszki na podkładce (co robię bardzo często) celownik w grach świruje (a ja nie mam już wymiennych ślizgaczy) - to jest ta funkcja Oscar Anti-Vibrate v1. Myszkę mam minimu 5 lat i tysiące godzin w Call of Duty za sobą więc przeżyła już soje. Jak działa ten Anti-Vibrate to LOD jest minimalny ok. 1mm - i przy tej wysokości sensor jeszcze nie świruje, co daje dużą stabilność, ale ostatnio częściej funkcja nie działa niż działa, a jak nie działa to LOD = 4cd, a na wysokości 3cd kursor strasznie świruje. Znaleźć działające sterowniki do tej myszki na Win 10 to też problem, mam jedyne działające z trochę innego modelu, bo na tych teoretycznie pod ten model na Win 10 nie działa anti-vibrate.

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Wolał bym w Polsce - pewna gwarancja itp. Kupię gdzie będzie tańsza, mam allegro smart więc opcji jest dużo.

uwagi (np. co do wyglądu myszki): 
Przewodowa. Niski LOD, często przerzucam myszką. Żeby posłużyła min 3 lata. Ostatnio zauważyłem że w grach podczas strzelania czasem mocno ściskam i lekko podnoszę myszkę, przez lekkie podniesienie celownik świruje przez co mniej strzałów trafia w cel, pomyślałem że może jest potrzebna troszkę większa myszka, może też bardziej rozpłaszczona przy dole ale dająca się łatwo "przerzucać", czyli z pewnym chwytem. 
Macałem HyperX Pulsefire FPS PRO i wydawała się spoko - powinienem się do niej przyzwyczaić (ta same tylko bez PRO odpada bo jest zbyt śliska na bokach co utrudnia mi przerzucanie). Macałem też MAD DOG GM700 trochę tańsza ale mnie nie przekonała, chwyt nie był najgorszy ale nie wiem co to za firma i boję się o jakość wykonania i sensor. Oglądałem też aktualne modele A4Techa jednak nie miałem okazji ich jeszcze pomacać w żadnym sklepie.
Jak będziecie proponować to możecie też podrzucać od razu jakieś propozycje nowej podkładki żeby dobrze współgrała z daną myszką - preferuje gładkie (tzw. szybkie) podkładki.

Z góry dziękuję za propozycje i pomoc.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nowa mysz po wysłużonej X7'ce - kameleon2000 - 08-23-2019, 10:33 PM
RE: Nowa mysz po wysłużonej X7'ce - XeXu - 08-25-2019, 03:12 PM
RE: Nowa mysz po wysłużonej X7'ce - XeXu - 09-03-2019, 10:16 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.