• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czysto do grania
#1
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? Arctis Pro + GameDAC
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? tą dołączoną do arctisów
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Mogę kupić za część budżetu (po prostu rozkładając budżet na słuchawki + karta)
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 1000% do gier
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Nieistotne, słuchawki mają służyć tylko do gier
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CS:GO, R6:S, w przyszłości Project: A
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? ~1500zł (wiadomo, może być mniej)
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? komfort
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Wolałbym zamknięte, ale mogą być otwarte.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Nie mam pojęcia
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nieistotne
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Są dla mnie niewygodne (nie mieszczą się na mojej głowie)
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): - 


Myślałem o ATH ADG1X i DT990 Pro, lecz nie wiem czy to dobry wybór i jakie źródło musiałbym do nich zakupić.
Odpowiedz
#2
Tego GameDAC można używać z innymi słuchawkami czy tylko z Arctis PRO? Pytam ponieważ nie wiem co proponować :).

Tak na szybko
Beyerdynamic DT770 32Ohm do tego kupić welurowe pady od tej samej marki.
AKG K550 na dzień dzisiejszy tylko z drugiej ręki
SoundMagic HP151
ATH MSR7
tutaj perełka ISK HD9999 a to dlatego że nie kosztuje wiele a robią miazgę z wielu słuchawek gamingowych.
Odpowiedz
#3
Z recenzji na portalu wynika, że raczej nie wypada bo gra tragicznie z innymi słuchawkami.
MSR7 kiedyś słuchałem, za mało miejsca na uszy żeby było komfortowo.
Do np. tych Beyerów, ot jakie źródło by pasowało? No i czy wersja otwarta/półotwarta nie pozycjonuje lepiej?
A co z tymi Audio Technicami ADG1X? Dobrze by się sprawdziły w grach? Jak tak to z jakim źródłem najlepiej? Jakoś tak przeglądając mi się spodobały ^^
Odpowiedz
#4
Czyli mamy 1500zl na słuchawki i źródło, ok.

ADG1X to nic innego jak AD700X albo AD900X z mikrofonem.(nie pamiętam teraz które to które). Jeżeli już bym szukał używek, ponieważ cena Polska jest strasznie niesprawiedliwa. W USA AD700X kosztują 100USD u nas ponad 700zł.

Możesz też spróbować na allegro wyrwać używki byerdynamic MMX300(to właśnie DT770 z welurowymi padami i naprawdę dobrym mikro).

Ok ale od początku. Mówi się że słuchawki otwarte lepiej spisują się w FPSach bo scena, pozycjonowanie... bla, bla, bla. Audiofilia zapomina o tym że gry są ograniczone. Pozycjonowanie bedzie zawsze tak dobre na ile pozwala gra, natomiast słuchawki nawet zamknięte ale takie które fajnie budują przestrzeń, nie będą gorsze od tych otwartych w żadnym aspekcie(z tych co podałem). Dodatkowo twoje główne gry to CS i R6, ta pierwsza nie wymaga dużo od słuchawek(poczytaj tutaj recenzję pod kątem CSa, większość puszek sobie z CSem radzi) a druga gra słyszałem że ma bardzo spoko silnik dźwiękowy sama w sobie. Ty chcesz słuchawki tylko do gier. Więc szczerze poszedłbym MMX300 do tego DAC Dragonfly Red(nie martw się o to jak to z sobą zagra) jest to w tej cenie świetny DAC do gier ponieważ bardzo detaliczny.

Owszem można otwarte jak DT990 czy AKG K7xx ale jak nie grasz w gry z wielkim rozmachem nie ma sensu :). No chyba że się będziesz upierać to coś mogę podrzucić. Jak coś mam na sell AKG K712 PRO o ich boskości w grach można oglądać na YT. Ale tam będą pod nazwą AKG K7XX ponieważ jest to edycja MassDropowa.
Odpowiedz
#5
Okej, więc znów kilka pytań, jeżeli zdecydowałbym się na te K712 PRO, to z jakim źródłem wtedy je sparować? Co do Dragonfly... Miałem wersję black z jakimiś słuchawkami za 200zł. Niestety, mam tak umiejscowiony PC, że kabel co chwilę go pociągał i po ponad roku zniszczył mi się wtyk USB, na pewno nie byłoby nic innego równie dobrego?

Co do ADG1X, mogę wyłapać używki za 600zł, warto? Jeżeli tak, to to samo pytanie, jakie źródło?
Odpowiedz
#6
Inaczej. Jeżeli słuchawki mają być głównie do gier to kompatybilnością bym się tak nie przejmował. Owszem jak DAC będzie z tych jasniejszych a słuchawki też w muzyce może to powodować lwkki dyskomfort słuchając różnych piskliwych instrumentów. Ale to co czasem nie nadaje się do muzyki może się sprawdzić w grach. Musisz pamiętać że kupując ADG1X może się okazać że stracisz mikrofon. Ponieważ DAC nie ma wejścia mikrofonowego. A często jest tak że jak masz taki headset na jednym przewodzie i podłączysz jacka od słuchawek do DAC a drugi jack do wejścia mikrofonowego na płycie głównej zaczynają być zgrzyty. Wtedy faktycznie jest potrzebny DAC z wejściem na mikrofon(takich jest mało) albo zwykła karta dźwiękowa na śledzia w płycie głównej. Sam używam zestawu słuchawki i mikrofon stojący(za 80zł) na USB i jest świetnie.

Jak pisałem ADG1X to albo AD700X albo AD900X(obstawiam że te pierwsze). Bezpośrednio jak porównywałem AD700X z DT990 lepiej mi wypadły DT990 tyle że to była wersja 600Ohm i mówię stricte o grach.

Więc w rozsądnej cenie naprawdę świetnym źródłem jest DragonFly Red. W tej cenie do 500zł jest po prostu mega. Do gier będzie pasować do AKG K712 pro jak i innych. I swoją drogą mi AKG K712 pro pasowały z DFR. Używałem jakiś czas(sprzedałem pewnej osobie z forum tego DAC) i byłem bardzo zadowolony :).
Odpowiedz
#7
A jakbym zakupił DT990/600 i do tego np. AIM SC808 (używany) jak piszą na audiofanatyku? Ewentualnie jakie zewnętrzne źródło dałoby radę napędzić te słuchawki? Nie ukrywam z wolałbym coś zewnętrznego niż wewnętrznego. Warto brać wersję z większymi Ohmami? Ewentualnie jakie inne Beyery sprawdziłyby się lepiej? Rozważam w tym momencie właśnie jakieś Beyery, albo te K712, tylko no bardzo bym nie chciał tego DFR, bo wiem że po czasie znowu mi się wykrzywi wtyk USB :/
W sumie ciągle też myślę nad tymi Audio Technicami, podoba mi się motyw tych łopatek, mikrofonu w sumie nie potrzebuję.
Odpowiedz
#8
Tu z pomocą przychodzi po prostu kabel taki powiedzmy z metr na usb i zakończony wtykiem usb żeńskim. Ja tak robiłem i było bardzo dobrze, kupi się taki na allegro za parę zł(ja mam marki Vention). Co do DT990 600Ohm nie mam pojęcia. One mocowo(chociaż mają 600Ohm) nie są ciężkie do napędzenia. Natomiast wysterowac je to już inna bajka. Są wybredne z AIM niby brzmią wyjsciowo. Sprzedałem je już dawno bo sprawiały sporo problemów mi w tym kontekście. AIM ponoć ma też problemy z sterownikami pod win10. Specjalnie dla CSa bawić się w źródło droższe od słuchawek... gra kompletnie niewarta świeczki. Tak samo myślę że takie ISK HD9999 by też wystarczyły.

Natomiast czy DT990 są lepsze do gier niż AKG K712 pro. Napiszę tak, rodzina AKG z serii K7 to absolutne killery jak mowa o grach FPS. Czy to K701/K702 czy to Q701 czy K712 pro to już nie ma znaczenia :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.