• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w wyborze myszy do 300zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech bloody V9C
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: nie wiem
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: średnia
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie posiada
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): około 14 cm po linii prostej
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Overwatch, LoL, CS, Civ VI, różne gry rougelike
  • jaką masz obecnie podkładkę: Genesis 29,5cm/24cm
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 4 z czego 2 to boczne, nie używam ich prawie w ogóle
  • twój budżet: do 300zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 17,5cm
    • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?  2cm
    • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
    • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: nie mam pojęcia, ale bardzo ciężko mi się gra na ustawionym niskim DPI np. w CS:GO
    • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: zepsuł się sensor a co za tym idzie, cała mysz nie działa.
    • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? niekoniecznie
    • uwagi (np. co do wyglądu myszki): podświetlenie RGB byłoby fajną opcją; wygodniejsze jest dla mnie gdy myszka wpasowuje się w całą dłoń - używałem przez chwilę Logitecha g102 i jest za mały, niewygodnie mi się z niego korzystało. Przydałby się też troszkę dłuższy kabel niż zazwyczaj - brakuje mi paru centymetrów dodatkowego kabla do komfortowego korzystania z mouse bungee, które przez to stoi i się kurzy.
Odpowiedz
#2
Hej.

Roccat Kone Pure Owl-Eye - pozwolę sobie wkleić opis z poprzedniego wątku.
> https://bit.ly/2YB2jNa
Klik zapewniają Omrony D2FC-F-K, o wydumanej żywotności 50 milionów kliknięć.
"Feeling", jest poczciwy, znamienną cechą wielu modeli serii "Kone", jest charakterystyczny "click-clack" przycisków głównych.
Implementacja D2FC-F-K wyjątkowo mnie nie weseli, jest zupełną apoteozą, optowałbym za prozaicznymi, acz charakternymi D2FC-F-7N, o żywotności 20 tudzież 10 milionów kliknięć, oraz za implementacją wariantu japońskiego - D2FC-01-F, szczególnie spotykanego w niezdarnych myszach Asusa.
Enkoderem został gloryfikowany ALPS - kapitalne, nadrzędne i nieco wrażliwe enkodery, odwdzięczające się świetną pracą - szczeble są dosadnie zaakcentowane, chybkie przewijanie jest naprawdę gładkie, przyprawione subtelnym terkotem.
Przewód jest niestety skazą, jest to moja reprymenda pod adresem Roccata - niegiętki, obecny, nagminnie implementowany w mnogiej liczbie modeli, niezmiernie miło byłoby ujrzeć ewolucję modelu "Pure", która chyba tak właściwie jest w trakcie debaty - Roccat onegdaj zapytał o usprawnienia wspomnianego.
Ślizgacze są cholernie dobre, absolutnie bez negatywów.
Roccat to przede wszystkim jakość komponentów, bardzo raduje mnie fakt, iż drugoplanowe mikro-przełączniki, to pełnoprawne konstrukcje TTC - nie znajdziemy tutaj antypatycznych mikro-przełączników Tactile.

Endgame Gear XM1
> https://bit.ly/2lMzmPL
Opis postaram dodać później - wychodzę właśnie z domu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Co myślisz o rivalu 310? Będzie dobrym wyborem?
Odpowiedz
#4
I biorąc pod uwagę większy budżet cenowy - do 300zł, jakie propozycje są godne rozpatrzenia?
Odpowiedz
#5
Wypadałoby przymierzyć cokolwiek na sklepowych regałach, by nadać tej selekcji jakikolwiek kontrast - masz takową możliwość?
Pierw oczywiście zaleciłem myszy większe od G102, acz wciąż plasujące się w kategorii myszy pomniejszych, jeżeli byłbyś przekonany co do wielkości Rivala 310, martwiłbym się wyłącznie silikonowymi bokami.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Poszukam, I spróbuje "przymierzyc" parę myszek. A jeśli chodzi o segment 300zl- lepszy będzie deathadder elite, rival 600 czy może jeszcze coś innego?
Odpowiedz
#7
Absolutnie żadna z tych wymiennych. Rozumiem, że szukasz jakieś profilowanej. Rival 310 nie jest złą myszką, dobry sensor i chyba najwygodniejsza myszka na jakiej grałem, silikonowe boczki fajnie trzymają nie wycierają się jak w Rivalu 300, ale jednak są lepsze myszki bez szybko pojawiającego się dwukliku i beznadziejnegp scrolla.
Proponuję G-wolves Skoll, Logitech G703, Logitech G403 HERO, ewentualnie Zowie EC2-B Dvine.
A jeżeli chodzi o symetryczne to G-wolves Hati, Logitech g pro wireless, Glorious Model 0, Zowie S2, DM1 FPS.

Kolejność nieprzypadkowa :)
Odpowiedz
#8
(09-17-2019, 12:13 AM)peterx napisał(a): Absolutnie żadna z tych wymiennych. Rozumiem, że szukasz jakieś profilowanej. Rival 310 nie jest złą myszką, dobry sensor i chyba najwygodniejsza myszka na jakiej grałem, silikonowe boczki fajnie trzymają nie wycierają się jak w Rivalu 300, ale jednak są lepsze myszki bez szybko pojawiającego się dwukliku i beznadziejnegp scrolla.
Proponuję G-wolves Skoll, Logitech G703, Logitech G403 HERO, ewentualnie Zowie EC2-B Dvine.
A jeżeli chodzi o symetryczne to G-wolves Hati, Logitech g pro wireless, Glorious Model 0, Zowie S2, DM1 FPS.

Kolejność nieprzypadkowa :)
G wolves pewnie w Polsce nie będzie jeszcze przez ładny czas a osobiście bym uważał na zamówienia z Niemiec/stanów czy innych. Zwroty później czy nawet gwarancja bywają upierdliwe a miałem takiego pecha że rzeczy prosto z pudła nie działały :/
Odpowiedz
#9
(09-17-2019, 02:14 AM)Niedoceniany napisał(a):
(09-17-2019, 12:13 AM)peterx napisał(a): Absolutnie żadna z tych wymiennych.  Rozumiem, że szukasz jakieś profilowanej.  Rival 310 nie jest złą myszką, dobry sensor i chyba najwygodniejsza myszka na jakiej grałem,  silikonowe boczki fajnie trzymają nie wycierają się jak w Rivalu 300, ale jednak są lepsze myszki bez szybko pojawiającego się dwukliku i  beznadziejnegp scrolla.
Proponuję G-wolves Skoll,  Logitech G703, Logitech G403 HERO, ewentualnie Zowie EC2-B Dvine.
A jeżeli chodzi o symetryczne to G-wolves Hati, Logitech g pro wireless, Glorious Model 0, Zowie S2, DM1 FPS.

Kolejność nieprzypadkowa :)
G wolves pewnie w Polsce nie będzie jeszcze przez ładny czas a osobiście bym uważał na zamówienia z Niemiec/stanów czy innych. Zwroty później czy nawet gwarancja bywają upierdliwe a miałem takiego pecha że rzeczy prosto z pudła nie działały :/

Teraz z EU - sklep MAXGAMING w pudełku jest dodatkowy kabel oraz switch w razie jakby coś padło :P
Odpowiedz
#10
Jeśli mogę spytać, to czemu rival 600 odpada? Słyszałem że jest bardzo wygodny A stylistyka też mi pasuje. Co myślicie o g503 hero/deathadder elite I czemu ewentualnie odpadają?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.