• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MM710/GLORIUS O-/RAZER VIPER/ZOWIE S2
#1
Heja! Od dawna nie siedzę w temacie myszek, a ostatnio jestem zapracowany trochę i nie mam czasu porobić większych riserczów. Od razu mówię, mój chwyt to na zmianę claw / fingertip i czasami mieszanka tychże dwóch. Od kilku lat posiadam Zowie ZA13, który już od dawna za nic mi nie leży, a krótki epizod na g203 był świetny, kształtem mi pasowała opór, w sklepach jak mierzyłem kone pure owl eye to też było spoko.

Zastanawiam się nad czymś nowym, moje preferencje już znacie, w sensie chwyt, za to preferuję właśnie mniej więcej symetryczne myszki, małe, ale z lekkim garbem, bo jak trzymałem u zioma kiedyś zwykłą zowie fk, to mi nie leżała, za to teraz w drugą stronę - DM1 pro też... nie leżała :P 

No i uwielbiam przełączniki w stylu jakie serwuje zowie, choć w g203 też było spoko. Budżet na upartego do 300zł(mogę nawet dopłacić...), ale wolę zapłacić jak najmniej i mieć jak najlepszą jakość wykonania myszki. Wszystkie wyżej wspominane propozycje posiadają interesujące mnie kształty, wagę, tyle że teraz nie wiem jak z ich wadami i ewentualnie przełącznikami. Poczytał ktoś o tych modelach i już zna ich największe bolączki? 

Ksztatły mi leżące:
Logitech mx300, A4tech AK47, Kinzu, g203, ec2.

Myślę, że więcej nie muszę pisać, ani wypełniać tabelek, bo po cóż to ;) Jestem świadomą personą w kwestii myszek, tyle że już dawno nie śledzę rynku i właśnie chciałbym znać największe bolączki owych modeli, a może coś podobnego zostanie zaproponowane?

No i sensor nie może mieć bugów typu 3310, jak i musi mieć mocne prędkości maksymalne, 400dpi @ 1.2 w csie sens.
Odpowiedz
#2
Hej.

Kone Pure Owl-Eye
> https://bit.ly/2YB2jNa
Klik zapewniają Omrony D2FC-F-K, o wydumanej żywotności 50 milionów kliknięć.
"Feeling", jest poczciwy, znamienną cechą wielu modeli serii "Kone", jest charakterystyczny "click-clack" przycisków głównych.
Implementacja D2FC-F-K wyjątkowo mnie nie weseli, jest zupełną apoteozą, optowałbym za prozaicznymi, acz charakternymi D2FC-F-7N, o żywotności 20 tudzież 10 milionów kliknięć, oraz za implementacją wariantu japońskiego - D2FC-01-F, szczególnie spotykanego w niezdarnych myszach Asusa.
Enkoderem został gloryfikowany ALPS - kapitalne, nadrzędne i nieco wrażliwe enkodery, odwdzięczające się świetną pracą - szczeble są dosadnie zaakcentowane, chybkie przewijanie jest naprawdę gładkie, przyprawione subtelnym terkotem.
Przewód jest niestety skazą, jest to moja reprymenda pod adresem Roccata - niegiętki, obecny, nagminnie implementowany w mnogiej liczbie modeli, niezmiernie miło byłoby ujrzeć ewolucję modelu "Pure", która chyba tak właściwie jest w trakcie debaty - Roccat onegdaj zapytał o usprawnienia wspomnianego.
Ślizgacze są cholernie dobre, absolutnie bez negatywów.
Roccat to przede wszystkim jakość komponentów, bardzo raduje mnie fakt, iż drugoplanowe mikro-przełączniki, to pełnoprawne konstrukcje TTC - nie znajdziemy tutaj antypatycznych mikro-przełączników Tactile.

Logitech G305
> https://bit.ly/2XHrcdM
Pod głównymi przyciskami, D2FC-F-7N w wariancie 10 milionów kliknięć - bardzo chrupki i "resposywny" klik, zmartwieniem jest ich głośność.
Enkoderem rolki, jest TTC White, wyłącznie poprawny "feeling", mimo wszystko jest to bardziej charakterny enkoder, od zupełnie bezpłciowych enkoderów Kailha.
Mikro-przełącznikiem dla "Mouse3" pod "scrollwheelem", został Tactile, z którym wiąże się problematyczna eksploatacja, opisana w tym wątku:
> https://bit.ly/2wj5cp8

CM MM710
Chłopaki z test-geara, planują recenzję modelu MM710 tudzież Model O-, na ten miesiąc, bądź następujący - październik.
Witryna techniczna, wygląda następująco...
Główne przyciski, wspomożone są Omronami D2FC-F-7N o deklarowanej żywotności 20 milionów kliknięć.
Niestety, nie jestem w stanie przedstawić Ci ich "feelingu" - wyczekuję również recenzji, jednakże nacechowane są krztyną chybotliwości.
"Scrollwheel" z przedstawionych modeli "beta", na tegorocznym wydarzeniu "Computex", zwiastował nadzieję na ewolucję kaprawej rolki modelu MasterMouse S - bliźniacze "scrollwheele", znajdziemy w modelach MM520 i MM530.
Premiera MM710 okazała się blamażem tego aspektu, rolka wygląda na identyczną implementację modelu MasterMouse S.
Wieszczę mikro-przełącznik Kailh Brown dla "Mouse3", zupełnie jak w modelu MM530, jak i enkoder TTC Red, zaimplementowany w MasterMouse S - mogę oczywiście się mylić, wyłącznie suponuję.
Cooler Master przede wszystkim zrzekł się paskudnych mikro-przełączników Tactile, przyciski boczne jak i "Mouse3", posiadają teraz akuratny odzew.
Przewód naturalnie, jak na tak elastyczny splot przystało - kapitalny.
Myszy Cooler Mastera, są wyłącznie poprawne, soczysta reprymenda ze strony Eweliny:
> https://bit.ly/2jZlm4z
Takoż i ja, doświadczyłem rozgoryczenia:
> https://bit.ly/2MBFRRF

Odezwij się proszę we wątku, postaram się odpowiedzieć jeszcze na tytułowe myszy, acz chcę poznać Twoje zainteresowanie - odpisuję naprawdę rzadko, gdyż postom poświęcam wiele czasu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Jeżeli pasuje Ci kinzu, to zobacz Endgame XM1. Posiadam i naprawdę polecam tę myszkę.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.