• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przełączniki Huano - różnice
#1
Witam,

Tak chciałem zamówić trochę przełączników z chin, ale widzę, że jest wiele różnych modeli, które różnią się kolorem. Wiem, że są różnice w trwałości, ale jakie inne np. w feelingu?

Zauważyłem na ten moment:

1) Zielone
2) Niebieskie
3) Żółte
4) Białe
5) Różowe
6) Takie z niebieską obudową.

Może ktoś obeznany by mógł opisać dobrze wszystkie z nich. Myślę, że przydałby się taki poradnik :P
Odpowiedz
#2
Hej.

Najsampierw, zwrócić uwagę trzeba na żywotność przypiętych przełączników;
Huano Green - 5 milionów kliknięć,
Huano Blue - 10 milionów kliknięć, w myszach Zowie, szacowane na 20 milionów kliknięć,
Huano Yellow - 8 milionów kliknięć,
Huano White - 5 milionów kliknięć,
Huano Pink - 8 milionów kliknięć,
Huano "Blue shell" - 20 milionów kliknięć.
Niemalże każdy przełącznik z powyższych, cechuje się walorem podobnej siły nacisku - do 80 gramów, wyjątkiem jest Huano Green, który zdaje się być odczuwalnie twardszy.
Mikro-przełączniki datowane nazbyt symbolicznie, są regularnie stosowane dla drugoplanowych przycisków; DPI, bocznych tudzież scrolla.

Huano White, znajdziemy nade wszystko w myszach Dream Machines, w miejsce przełącznika pod scrollem.
Huano Green posiadasz osobiście - jest on zaimplementowany w Glorious Model O - pod scrollem, pod przyciskiem zmiany DPI i dla przycisków bocznych.
Huano Blue, to oczywiście domena hucznych przycisków głównych Zowie, uchodzących za twardsze od Omronów.
Z całej gamy, Huano "Blue shell" są pompatycznie opiniowane, optowałbym za ich zakupem w pierwszej kolejności.
Zostały zaimplementowane w DM1 FPS, domyślam się, że z pomocą chłopaków z test-geara - Hya posiada je wlutowane w DM1 Pro, w oparciu o onegdajszy materiał, powinien być skory Ci je opisać.

Mikro-przełączniki Omrona w mojej opinii, stały się wzorcem popularnych Cherry MX - w związku z brakiem innowacji i stagnacją, zostały zastąpione prężnie rozwijającymi się adwersarzami, między innymi przez Kaihua (Kailh) czy Gaterona.
Doświadczyć można na własnej skórze, wybiórczy i selektywny klik mikro-przełączników Omrona - nierzadko są po prostu niekonsystentne.

Ongiś Zowie zleciło produkcję jednej partii z przełącznikami Omrona, która nagminnie powracała na łamach okresu gwarancyjnego, z wadą dwukliku - konstrukcja Zowie, jest nieco wyjątkowa, odnoszę wrażenie, że to właśnie przez nią przyciski główne pysznią się mianem ospałych i ciężkich, z tego powodu Omrony odchodziły na wieczną wachtę bardzo prędko - zdecydowanie najbardziej fasadowe obecnie mikro-przełączniki.
Powrót Huano, może tylko nas przekonać, że są zdecydowanie bardziej charakterne, o dłuższym okresie żywotności, niż postuluje producent.

Zalecić mógłbym pozytywnie odebrane Zippy DF3-P1, którym nadane zostało miano surogatu japońskich Omronów, relatywnie miękkie, ~60 gramów.
Frapujące zdają się być naprawdę skrupulatnie wykonane mikro-przełączniki Kailha, głoszące dźwięczne 60 milionów kliknięć.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Te 60 mln kliknięć to fikcja. Nie wierzę, aby to tyle mogło wytrzymać normalnie.

Wymieniałem switche w kone pure ostatnio, to chociaż moje doświadczenie z lutownicą jest żadne, to jakaś masakra aby wyciągnąć te przełączniki. Na filmach tą cynę odsysali ez i tak samo wyjmuje się switche, ale mam wrażenie, ze tam otwory są większe jednak. Nóżki strasznie ciężko siedzą w pcb i też za nic nie mogłem pozbyć się całej cyny. Włożyć pomimo wyssania całej cyny też nie łatwo. Idą na solidny wcisk.

Zauważyłem jednak, że prawy przycisk teraz ma jakieś luzy minimalne jakby idealnie nie dolegał do przełącznika. Dziwne, bo w lewym jest ok. Niby nie jest to problem, ale jednak sam fakt, że to jest drażni i mam wrażenie, że jednak trochę to czuć, ale nie jestem pewien czy to akurat to, czy po prostu taki switch się trafił. Kusi to poprawić po prostu minimalnie podnosząc przełącznik.

Ślizgacze udało mi się zdjąć tak, że nawet nie ma śladu, że były ściągane.

Zamówię większa ilość chyba tych switchy. Tylko mam dylemat czy pobrać różnych huano czy też coś innego.
Odpowiedz
#4
Nie mogłem się zdecydować, więc kupiłem wszystkie po 5-10 sztuk xD
Odpowiedz
#5
Żywotność przede wszystkim zależy od konstrukcji - od lat jestem dysponentem kilku G400, dzierżących D2FC-F-7N o żywotności 10 milionów kliknięć, nigdy nie dotknął mnie jakikolwiek problem z ich poprawną pracą.
Znamienna reprymenda wystosowana w kierunku sławetnego Deathaddera, musiała trafić w Twoje uszy - mysz nagminnie dotykana problemem dwukliku, operuje z pomocą dokładnie tych samych przełączników.
Anegdota:
Dedukując wszelakie materiały z negliżu całej serii, okazało się, że Deathadder 2013, Deathadder Essential i Deathadder Chroma, to wciąż ta sama mysz od kilku lat, dziwić może fakt upartego implementowania D2FC-F-7N o żywotności 10 milionów kliknięć, pomimo uzasadnionej goryczy konsumentów.

Wymiana mikro-przełączników w Kone Pure, jest naprawdę problematyczna.
PCB nie jest jednoczęściowe, wymaga rozkręcenia i separacji, ponadto dodatkowa para rąk jest bardzo pomocna.
"Kusi to poprawić po prostu minimalnie podnosząc przełącznik."
Możesz w zupełności dokleić naprawdę cienki kawałek materiału, w faktyczny punkt nacisku przycisków głównych - białe ząbki górnej obudowy.
Ostrożnie, naprawdę niewielka część, może diametralnie odmienić odczucia.

Jeżeli poszukujesz przełączników wyłącznie dla przycisków głównych, wybrałbym właśnie Huano "Blue shell", Zippy i Kailh GM.
Kailh GM w Roccat Nyth - https://bit.ly/2IZmdMA
Huano "Blue shell" w Roccat Nyth - https://bit.ly/2FFvZBm
Paralela Huano, z pewnością nie będzie gronem odmieńców w większości przypadków, właśnie z tego powodu, wybrałbym przytoczone.

Oczywiście, opinie przedstawione przeze mnie, są internetowym zbiorem - nie posiadam osobiście wymienionych przełączników, toteż nie mogę zintegrować się z którąkolwiek oceną, czy ją po prostu zweryfikować.
Pogłoską jest, iż Kailh GM były poddane testom, podczas budowania finalnej wersji Model O, dlaczego nie zostały zaimplementowane? Niestety nie mam absolutnie żadnego poparcia - pozostaje to więc wyłącznie ciekawostką.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Co do różnic pomiędzy switchami, to po polsko-chińsku:

HUANO niebieski powłoki biały punkt 20 milionów razy: o umiarkowanej wytrzymałości (około 0.74N), wytrzymałość różnica +-0.08
HUANO niebieski punkt 10 milionów razy: nieco trudniejsze (około 0.78N), różnice pomiędzy siła +-0.10
HUANO proszek pkt 10 milionów razy: nieco trudniejsze (około 0.78N), różnice pomiędzy siła +-0.10
HUANO żółta kropka 8 milionów razy: o umiarkowanej wytrzymałości (około 0.74N), wytrzymałość różnica +-0.10
HUANO Green Point 5 milionów razy: twardsza wytrzymałość (około 0.85N), wytrzymałość różnica +-0.10
HUANO biały punkt 5 milionów razy: nieco trudniejsze (około 0.78N), różnice pomiędzy siła +-0.10




No ale co tam jest problematycznego przy kone pure od strony dwuczęściowości? Po prostu trzeba rolkę zdjąć, a to się robi w 20 sekund z odkręceniem śrubek.

Mi problem sprawiły małe otwory w tym pcb na przełączniki. No chyba, ze coś zesrałem lutownicą przy tym pcb, ale wątpię. Tak czy inaczej miałem spore wątpliwości czy pcb przeżyło, bo bardzo długo je męczyłem, a to moje pierwsze zabawy w lutowanie :D


Zamówiłem 20 sztuk tych blue shell. Ciekaw jestem ogólnie czy duże różnice w kliku będą tak częste jak przy omronach.
Odpowiedz
#7
Przetłumaczona strona AliE, jest ohydna;)
Informację z witryny sklepowej, wypadałoby zweryfikować, odnoszę wrażenie, iż podana siła, jest lekko zawyżona.

PCB z rolką, które może kolidować z mikro-przełącznikiem, a rozkręcając je kilkukrotnie, śruby mogą zatracić gwint.
W takiej sytuacji, nawet otwarcie i ponowne złożenie mikro-przełącznika, jest niemałym frasunkiem, szczególnie gdy ktoś posiada pulchne paluchy.
Jednolite PCB jak w przypadku myszy Zowie, jest genialne w swojej prostocie - wystarczająco miejsca, by swobodnie złapać kanciasty obwód drukowany, i wystarczająco miejsca, by osobno złapać mikro-przełącznik.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
chińczyki na aukcjach lubią zawyżać i podają dane z dupy ;D

imo huano blue shell są najbardziej "charakterne" czujesz ten klik, ma najlepszy feedback ze wszystkich przełączników jakie klikałem,
Odpowiedz
#9
Tak też zauważyłem, że sklepy z ocenami na poziomie ~99% mają dużo wyższe ceny. Ceny prawie 2x wyższe niż sklepy z np oceną na poziomie 96-97% bądź niżej.

Ciekawi mnie czy jakość produktów jest identyczna.
Odpowiedz
#10
te same, po prostu bazują na niewiedzy ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.