• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keycap'y a rękojmia.
#1
Witam,
posiadam klawiaturę HYPERX ALLOY ELITE od ok. 11 miesięcy. Niestety drugi raz już uszkodził mi się keycap przy normalnym użytkowaniu. Za pierwszym razem uszkodził mi się CAPS LOCK i hyperx bez problemu przysłał mi nowy w ramach gwarancji (reklamowałem bezpośrednio u hyperxa). Teraz uszkodził mi się inny klawisz i niestety obawiam się że ta klawiatura ma słabej jakości keycapy (pęknięcie krzyżyka na keycapie w obu przypadkach). Czy jest sens reklamować to z tytułu rękojmi ? Zależy mi na odzyskaniu gotówki.
Odpowiedz
#2
jeśli chcesz reklamować to najlepiej robić to z tytułu rękojmi. masz o wiele większe "pole do popisu" niż w przypadku gwarancji.
z tego co piszesz, to przy ponownym reklamowaniu towaru to Ty decydujesz co chcesz: usunięcia wady, wymiany towaru na nowy, zwrotu pieniędzy, obniżenia ceny.
co lepsze, jeśli wada powstała w pierwszym roku użytkowania to jest domniemanie, że towar w momencie sprzedaży był wadliwy i nie musisz udowadniać sprzedawcy, że np sam tego nie zepsułeś.
generalnie rękojmia bardzo chroni konsumentów i w pierwszej kolejności z niej najlepiej korzystać.
Odpowiedz
#3
To już widzę nie pierwszy raz te ich keycapsy pękają ;D jeszcze z ledami też mieli kiedyś problemy
Odpowiedz
#4
(11-20-2018, 10:09 PM)V3ru napisał(a): jeśli chcesz reklamować to najlepiej robić to z tytułu rękojmi. masz o wiele większe "pole do popisu" niż w przypadku gwarancji.
z tego co piszesz, to przy ponownym reklamowaniu towaru to Ty decydujesz co chcesz: usunięcia wady, wymiany towaru na nowy, zwrotu pieniędzy, obniżenia ceny.
co lepsze, jeśli wada powstała w pierwszym roku użytkowania to jest domniemanie, że towar w momencie sprzedaży był wadliwy i nie musisz udowadniać sprzedawcy, że np sam tego nie zepsułeś.
generalnie rękojmia bardzo chroni konsumentów i w pierwszej kolejności z niej najlepiej korzystać.

Mówisz o sprzęcie hyperx ? Wiem ze w logitechu g710+ pękały keycapy i w corsairach.
Odpowiedz
#5
taaa, ich klawy mają dosyć słabe OEMy
Odpowiedz
#6
Jakby kogoś interesowało to już 3 raz będę reklamował tą klawiaturę. W tym drugi raz uszkodzeniu uległ ten sam klawisz.

- Za pierwszym razem padł CAPSLOCK i bezpośrednio od producenta otrzymałem klawisz na wymianę. W sumie 10 dni i miałem nowy KEYCAP przysłany z UK.
- Za drugim razem padł klawisz A i reklamowałem w sklepie, też naprawili.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.