• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z niedziałającym klawiszem - Corsair Strafe RBG (Cherry MX Blue)
#1
Witam, mam problem z klawiszem V w mojej klawiaturze (Corsair Strafe RGB), klawiatura została lekko zalana, ale po jej suszeniu wszystkie klawisze, włącznie z rzeczonym V działały. Teraz, 3 dni po suszeniu po prostu przestał działać, pomimo tego, że podświetlenie normalnie funkcjonuje. Wie ktoś jak to rozwiązać? 
Odpowiedz
#2
Czym ją zalałeś? Mam nadzieję, że przed podłączeniem porządnie ją wysuszyłeś.

Rzuć okiem na ten poradnik - http://imgur.com/a/9sHx7

Na początek wypróbuj metodę z alkoholem izopropylowym.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#3
Zalałem ją piwem, a suszyła się ponad 24 godziny w około 30°C.

Będę próbował z izopropanolem, ale hipotetycznie, jeżeli żadna z opcji mniej inwazyjnej naprawy nie zadziała to proszę o jakieś tipy, żeby przyjęli ją na gwarancję, bo zalełm ją 2 tygodnie po zakupie...
Odpowiedz
#4
Jeśli metoda z izopropanolem nie zadziała, potraktuj go preparatem to czyszczenia potencjometrów.

Obawiam się, że każdy ogarnięty serwis wykryje ingerencję cieczy.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#5
jest jeszcze opcja, że na ścieżkach na PCB zostało zaschnięte piwo ;D tak samo ja miałem, ale cola zalałem mojego masterkeysa, i to powodowało zwarcie i nie działanie połowy klawiszy

Sprawa jest może jeszcze do uratowania, ale musisz rozkręcić klawkę, tam na PCB zobaczysz czy jest jakiś osad co powoduje zwarcia jak zobaczysz, ze gdzieś się lepi i jest to zaschnięte piwo, to przeczyść to dokładnie (ja na prawie sucho to zrobiłem, ale całą colę usunąłem).

Samo wysuszenie, jeżeli nei jest to zwykła woda nigdy nei wystarczy, niestety po piwie lub coli zasycha ten syf w środku i trzeba go usuwać

tylko wtedy z gwarancją jest problem, bo poznają po śrubkach, że odkręcane ;D a nie wiem jak to w srafe jest, czy ze śrubek schodzi lakier czy nie jak się je odkręca, do tego zawsze jest ryzyko, że te bolce z gwintami mogą się uszkodzić, bo to strafe (tańsze plastiki i gorsza jakość niż seria K u Corsaira)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.