• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scissor switch - do 200zł z podświetleniem.
#1
Witam. Poszukuję klawiatury - skłaniam się obecnie ku K7 gigabyte'a ale nie jestem pewien czy to najlepszy wybór - kształt jest trochę kosmiczny, a wolałbym coś prostszego. Obecnie używam Mecano, ale to nie jest klawiatura idealna i właściwie stanowi zaprzeczenie wszystkiego, czego oczekuję od nowej klawiaturki. W pracy mam Microsoft wired 600. Jest to bliższe ideałowi ale jednak klawisze pływają, a i podświetlenia brak. Bardzo proszę o poradę.

  • twój budżet: ok. 200 zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury - membrana - koniecznie scissor switch
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? - nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? - bardzo
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry - nie
  • czy chcesz podświetlenie - obowiązkowo niebieskie - ważne żeby domyślnie było niebieskie albo klawiatura zapamiętywała ustawienia.
  • czy chcesz makra - niekoniecznie ale się nie pogniewam
  • czy chcesz dodatkowe klawisze - obowiązkowo głośność oddzielna (nie z FN), ewentualnie inne klawisze też.
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek - bez znaczenia
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless  - tylko pełna.
  • twoje uwagi - może być chiclet, może nie być. Generalnie chodzi o pełną, w miarę cichą klawiaturkę na scissor switchach ze stałym niebieskim podświetleniem i klawiszami głośności. Ideałem jest dla mnie klawiatura ze starych elite-booków HP, która stawia dość wyraźny opór.
Odpowiedz
#2
Raczej nic innego w cenie nie znajdziesz. Mało nożycówek.
Poza K7 masz jeszcze Cougar 200k, ale tam przyciski mogą nie mieć ,,wyraźnego oporu", czyli mogą być nieco za delikatne.
Z tańszych masz jeszcze Natec Medusa 2. Za tę cenę jest naprawdę spoko. Minusik to pod dużym kątem mozna dostrzec widoczne diody pod rządem F1-F12 (lub tymi fukcyjnymi, szczerze mówiąc nie pamietam dokladnie).
Oprócz tego Cougar Vantar, z ciekawym podświetleniem, wygląda zacnie.
Odpowiedz
#3
Cougar nie ma sterowania głośnością oddzielnie. No i z tego co czytałem już wcześniej ona nie zapamiętuje ustawień i daje pomarańczowym w standardzie.

Natec wydaje się ok. Przydałby się dłuższy backspace ale już nie marudzę. Czy ona ma z automatu niebieski, czy zapamiętuje ustawienia?

Vantar tak samo jak cougar. Choć robi na mnie najlepsze wrażenie. Może i przebolałbym brak oddzielnej regulacji głośności (zawsze jest sharp keys). Jak u niej z podświetleniem.
Odpowiedz
#4
Podświetlenie RGB, ładne
Ojj z tą głośnością to co za problem, przytrzymujesz na chwile FN i tyle ;p
Odpowiedz
#5
Cytat:Podświetlenie RGB, ładne
To że ładne, to nie wątpię.  Chodzi mi raczej o to, czy na starcie mam choinkę, czy jak ustawię, tak będzie ;)

Co do głośności, to jestem po prostu człowiekiem, który już wie czego od życia oczekuje. Z tej wiedzy wynika, że w moim przypadku klawisze głośności muszą być oddzielnie :D
Odpowiedz
#6
Podświetlenie RGB - mozesz sobie wybrać kolorki jakie chcesz.
Odpowiedz
#7
Chyba nie do końca się rozumiemy. Znaczna część klawiatur (tańszych) nie zapamiętuje ustawień po wyłączeniu komputera. w specyfikacji vantara brak jest danych na ten temat albo ja nie rozumiem zawiłych niuansów. Chodzi mi o to, czy po każdorazowym uruchomieniu komputera będę miał domyślne podświetlenie, czy to co sobie ostatnio ustawiłem.
Odpowiedz
#8
np. blokada przycisku windows nie jest zapamiętana, kolor wraca do bazowego, praktycznie wszystkie te tanie klawiatury tak mają.
Odpowiedz
#9
Po sprawie. Kupiłem Natec Medusa 2 i jest w porządku. Na vantara się nie zdecydowałem tylko z jednej przyczyny. Brak możliwości przetestowania w moim mieście, a jednak feeling klawiszy jest dla mnie bardzo istotny. Medusa była najprzyjemniejsza, najbardziej przypominała mi feeling mojego lapka HP (również z powodu gumowanych klawiszy). Nie jest to klawka idealna ale przynajmniej na jakiś czas ze mną zostanie.

Dla równie męczących jak ja - klawa odpala się bez podświetlenia z momentem włączenia komputera.

Temat uważam za zakończony, dziękuję za pomoc.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.